Weekendowy koncert pod paragrafem

  • 22.08.2017, 13:04 (aktualizacja 23.08.2017, 09:53)
  • Redakcja Lokalna.TV
festyn_masowy_news_pop.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Czy organizatorzy osiedlowej imprezy złamali prawo? Sprawę wyjaśnia ostrowiecka policja, a w przypadku udowodnienia winy organizatorom mogą grozić kary grzywny a nawet ograniczenia wolności.

Piknik w osiedlu Rosochy miał być jedną z wielu letnich imprez odbywających się  na terenie  miasta. Organizatorzy: radny Kamil Długosz i radny Kamil Kutryba, rada osiedla Rosochy oraz  prezydent miasta i  MCK postanowili wyjść poza standardowy scenariusz takich imprez.

Tym co miało wyróżniać tę imprezę miała być gwiazda muzyki disco-polo, zespół Weekend, którego piosenki notują milionową oglądalność w  internecie. 

Radny Kamil Długosz, współorganizator koncertu tłumaczy się brakiem doświadczenia w organizowaniu takich imprez. Przekonuje jednocześnie, że tłumów nie było, bo publiczność przemieszczała się po całym placu.  Sprawą zainteresowała się jednak ostrowiecka policja. Funkcjonariusze muszą zbadać, czy osiedlowa impreza z megagwiazdą była imprezą masową czy nie.   Kluczowym dowodem dla policji będzie dokładne określenie liczby uczestników.   

O tym, czy organizatorzy "mega weekendu"  złamali prawo, zdecyduje prokurator. Za nieprzestrzeganie przepisów wynikających z ustawy o organizacji imprez masowych,  grozi grzywna a nawet kara ograniczenia lub pozbawienia wolności od 6 miesięcy do nawet 8 lat.  

 

    

Redakcja Lokalna.TV

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
...
... 23.08.2017, 18:40
Parcie na sukces .Ma swoje wady eech :( "wybory idą?"
NieOstrowiak
NieOstrowiak 23.08.2017, 13:48
Chciałem zrobić piknik w Ostrowcu ale ratusz skutecznie mi to wybił z głowy, bo "imprezy masowe" muszą być zgłaszane na miesiąc i odpowiednio zabezpieczone. Więc jak to jest?
ajak
ajak 22.08.2017, 21:38
Ciemno wszędzie ,głucho wszędzie co to będzie,gó..o będzie,a niektórym to na rękę i ku wielkiej radości. Brawo TV Ostrowiec obiektywizm ??????????????????????????????????
Marek
Marek 22.08.2017, 20:20
kolejny ŚWIETNY!!! i obiektywny materiał pani redaktor z " W Y O B R A Z N I A"....:-D...myślałem że kaczek z Parku nie przebije nic, a jednak...byłem w błędzie...Agniesza pozdrawiam- Marek Cichosz
u2
u2 23.08.2017, 09:52
uuuu...cichoszszszaaaa teraz telewizja zła hahahaha

Pozostałe