Weekend w kręgu żelaza... i atrakcji

  • 14.08.2017, 12:24 (aktualizacja 14.08.2017, 17:17)
  • Lokalna.TV|Blisko ludzkich spraw
Weekend w kręgu żelaza... i atrakcji.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Od piątku Nowa Słupia zamieniła się w starożytną stolicę metalurgii żelaza. 51. Dymarki w Nowej Słupi przyciągnęły tłumy mieszkańców regionu i turystów.

Tegoroczna, 51. edycja Dymarek rozpoczęła się korowodem, który  w piątek 11 sierpnia o godz. 21.00 wyruszył z Rynku w Nowej Słupi do Centrum Kulturowo -Archeologicznego. Inscenizacja miała charakter uroczystego rozniecenia i przekazania ognia uczestnikom projektu ph:„W kręgu żelaza”. Na uczestników imprezy czekał  występ Studium Instrumentów Etnicznych oraz zespołu Percival Schuttenbach. Tancerze teatru AVATAR wystąpili z koncertem pt „Wild Hunt Live”, któremu towarzyszyła wyjątkowa oprawa multimedialna i świetlna

W sobotę i niedzielę Centrum Kulturowo - Archeologiczne zamieniło się w starożytną wioskę. Na terenie obiektu odbywały się  pokazy i próby rekonstrukcji procesu wytopu żelaza metodą starożytną . Można było zobaczyć min. ceremonię ślubną legionisty z barbarzynką, czy ceremonię pogrzebu wodza zakończoną biesiadą, były pokazy łucznictwa konnego,  manewry wojsk. Oprócz dużej dawki historii, jak co roku nie zabrakło dobrej muzyki. W sobotę na scenie królowała  ,,Nowosłupska Gala DIsco Polo", a w niedzielę zespół GolecuOrkiestra. 

 

    

lokalna.tv|bliskoludzkichspraw_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe