Stawiają na czystą energię

  • 08.08.2017, 12:16 (aktualizacja 09.08.2017, 11:43)
  • Teresa Czajkowska
Stawiają na czystą energię.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Mieszkańcy trzech gmin: Kunowa, Bałtowa oraz Brodów Iłżeckich chcą skorzystać z dofinansowania na montaż paneli fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, kotłów na biomasę i pomp ciepła. Tylko na terenie gminy Kunów jest ponad 200 chętnych do korzystania z tzw. zielonej energii.

Liderem projektu, który ma obejmować dwie gminy powiatu ostrowieckiego (Kunów i Bałtów) oraz sąsiednią gminę z powiatu starachowickiego(Brody Iłżeckie) jest Kunów. Projekt zakłada pozyskanie dofinansowania z tzw. programu parasolowego dla indywidualnych mieszkańców tych gmin. Wysokość wsparcia na jaką będą mogli liczyć uczestnicy  programu, to 60 % wartości inwestycji. 

W programie ściśle określono nie tylko zasady oraz wysokość dofinansowania na jakie będą mogli liczyć mieszkańcy instalujący odnawialne źródła energii, ale narzucono również wielkości  energii  jaką mogą dostarczać zamontowane instalacje.

Mieszkańcy gminy Kunów oraz Bałtów, zainteresowani korzystaniem z odnawialnych źródeł energii, a także pozyskaniem dofinansowania do montażu odpowiednich instalacji,  więcej informacji na ten temat mogą uzyskać w  urzędach gminnych .   

 

 

    

Teresa Czajkowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe