Mały teatrzyk na dużej scenie

  • 20.06.2017, 11:20 (aktualizacja 20.06.2017, 17:05)
  • Joanna Wyrębkiewicz-Niekłań
Mały teatrzyk na dużej scenie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W poniedziałek, 19 czerwca, Osiedlowy Dom Kultury przy ul. Wspólnej zapełnił się przedszkolakami w strojach bajkowych zwierzątek. Młodzi aktorzy występowali podczas Przeglądu Teatrzyków Przedszkolnych, który po raz trzynasty przygotowany został przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowcu Św.

Tegoroczny XIII Przegląd Teatrzyków Przedszkolnych odbywał się pod hasłem " Nadszedł czas otworzyć nasz teatrzyk mały, chcemy dziś przedstawić co dzieci czytały". W przeglądzie udział wzięło 8 przedszkoli z całego miasta, zarówno tych publicznych jak i niepublicznych. 

Od lat biblioteka podejmuje różne inicjatywy, do tego aby przekonać Polaków a szczególnie to najmłodsze pokolenie, do wyrobienia nawyku czytania. Trzynaście lat temu wpadliśmy na  pomysł, że dobrym sposobem do tego aby przekonać dzieci przedszkolne do czytania będzie ich udział przedstawieniach teatralnych, które same przygotują, a które stworzone zostaną w oparciu o dziecięcą literaturę - mówi Elżbieta Pomiankiewicz, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowcu Św. 

Młodzi aktorzy  z wielką swobodą zaprezentowali swoje umiejętności sceniczne. Przedszkolaki recytowały wiersze, w których głównymi bohaterami były zwierzęta. 

 

 

Joanna Wyrębkiewicz-Niekłań

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe