Kwiecień ze sztuką

  • 06.04.2017, 14:11 (aktualizacja 10.04.2017, 10:09)
  • Joanna Wyrębkiewicz-Niekłań
Kwiecień ze sztuką SOK

Podziel się:

Oceń:

Dla wszystkich miłośników sztuki zebraliśmy najciekawsze wydarzenia kulturalne odbywające się w najbliższym czasie w Ostrowcu Św. i regionie.

Zainteresowanych malarstwem olejnym, rysunkiem oraz grafiką, zapraszamy  w najbliższą niedzielę 9 kwietnia o godz. 16.00 do Pałacu Wielopolskich w Ostrowcu Św.  Odbędzie się tam otwarcie wystawy Mariusza Swata – znanego ostrowczanom plastyka związanego  z Ogniskiem Plastycznym. Na wystawie będzie można podziwiać 26 prac pełnych szczerości i prawdomówności.  Twórczość Mariusza Swata będzie można  oglądać w Pałacu Wielopolskich  do połowy maja. 


Pozostajemy w Ostrowcu Św. Tym razem jednak wyjątkowo, bo nie jak zazwyczaj w piątek, lecz w  sobotę  8 kwietnia w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury mieszczącego się  przy Alei 3 Maja  odbędzie się wernisaż XIII Dorocznej Wystawy ostrowieckiego Fotoklubu. Początek wydarzenia o godz. 18.00. Na uczestników tak jak co roku czeka album z najlepszymi zdjęciami wykonanymi przez członków Fotoklubu Galeria MCK.


Tych, którzy wolą jednak bardziej nowoczesne podejście do sztuki informujemy, że BWA  w Ostrowcu Św. organizuje wernisaż pt. "Pomiędzy", który odbędzie się 21 kwietnia o godz.18.00. Wystawa realizowana  jest w ramach projektu badawczego odnoszącego się do relacji czasu mechanicznej rejestracji obrazów do dynamiki procesów zachodzących w czasie rzeczywistym w kontekście poszukiwań twórczych – fotograficznych, filmowych  i intermedialnych. Kierownikiem takiego projektu jest adiunkt Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach – dr Jowita Bogna Mormul, zaś uczestnikami są studenci studiów doktoranckich tej uczelni. Wystawa czynna będzie  do 26 maja  i będzie ją można zobaczyć w nowej siedzibie BWA mieszczącej się na III piętrze Kina Etiuda. 


Przenosimy się do Sandomierza.  Gdzie w piątek 7 kwietnia Sandomierskie Centrum Kultury zaprasza  na wernisaż  wystawy zdjęć autorstwa Anety Oraniec-Ginał, pt.”….przyroda Bokehem  malowana…”. Prace przedstawiają przyrodę widzianą „okiem” autorki. Ich prezentacja na płótnie ma za zadanie podkreślić uwielbiany przez artystkę efekt rozmycia tła czyli tzw. BOKEH. Jej prace będzie można oglądać do 5 maja  w Iluzjon Art Cafe  w Sandomierzu.


W Staszowie natomiast można wybrać się na cykl spotkań pt. "Rozmowy o sztuce", które organizowane są  w wybrane poniedziałki o godz. 17.00. Najbliższe spotkanie odbędzie się 10 kwietnia w sali klubowej Staszowskiego Ośrodka Kultury. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. 

 

Joanna Wyrębkiewicz-Niekłań

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe