ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

"Samochodówka" z nowatorskimi kierunkami kształcenia

  • 05.04.2017, 13:05 (aktualizacja 05.04.2017, 17:39)
  • Teresa Czajkowska
"Samochodówka" z nowatorskimi kierunkami kształcenia.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
W ostrowieckich szkołach ponadgimnazjalnych trwają dni otwarte. W ten sposób licea oraz szkoły o profilu zawodowym chcą pokazać swoją ofertę nauczania i zachęcić przyszłych uczniów do wyboru właśnie tej placówki. To także doskonały sposób na pokazanie świetnie wyposażonych pracowni, innowacyjnych pomysłów nauczania czy wreszcie pochwalenia się współpracą z uczelniami i firmami zapewniającymi praktyki a potem nawet zatrudnienie.

O swojej szkole opowiadali  przede wszystkim jej obecni uczniowie. A gimnazjaliści odwiedzający warsztaty Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nie kryli zaskoczenia. Przede wszystkim zaskoczeni byli wyposażeniem przyszkolnych pracowni i warsztatów. 

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

Ta ostrowiecka szkoła zawodowa ma bardzo ambitne plany dotyczące oferty edukacyjnej. Prowadzone obecnie kierunki kształcenia w zawodach mechanik samochodowy i fryzjer zostaną poszerzone o innowacje tematyczne. W klasach uczących przyszłych fryzjerów będzie można poznać i nauczyć się tajników tworzenia wizerunku scenicznego do pokazów mody, sesji fotograficznych a nawet występów teatralnych.  

Na nowości mogą liczyć także przyszli uczniowie klas kształcących mechaników samochodowych. Tu nauka będzie rozszerzona o zajęcia z ratownictwa medycznego i bezpiecznej nauki jazdy. Zajęcia prowadzone będą  m.in. przez funkcjonariuszy z ostrowieckiej policji oraz ratowników medycznych.  

Od września w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrowcu Św. ma ruszyć także nauka w klasie kształcącej przyszłych techników przemysłu związanego z modą. Będzie to klasa objęta patronatem "Wólczanki", gdzie mają się także odbywać zajęcia praktyczne. Dodatkowo firma już teraz oferuje pracę dla przyszłych absolwentów klasy o takim profilu a sami absolwenci będą mieli również otwartą drogę do studiowania w  łódzkiej ASP na kierunku projektowania ubiorów.  

 

Teresa Czajkowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe