Wielkanocna atmosfera w Szewnie

  • 03.04.2017, 13:55 (aktualizacja 03.04.2017, 19:03)
  • Teresa Czajkowska
Wielkanocna atmosfera w Szewnie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Były palmy, pisanki, świąteczne wypieki i wędliny. Były też występy dzieci i kół gospodyń wiejskich. A przede wszystkim wielkanocna atmosfera. A wszystko oczywiście na najstarszym chyba, już tradycyjnym jarmarku wielkanocnym organizowanym przez gminę Bodzechów w Publicznym Gimnazjum w Szewnie.

Przyśpiewki i występy można było zobaczyć przez cały czas trwania tego wielkanocnego jarmarku, jaki odbywał się w hali sportowej Publicznego Gimnazjum w Szewnie. To mająca najstarszą tradycję przedświąteczna impreza odbywająca  się w powiecie ostrowieckim. Renomę ma już tak dużą, że co roku zjawiają się tu tysiące gości chętnych do posmakowania i zakupu świątecznych smakołyków czy podziwiania bajecznie kolorowych ozdób. 

Na stoiskach przygotowanych między innymi przez koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia  skupiające aktywne kobiety, można było zaopatrzyć się niemal we wszystko co potrzebne do postawienia na  wielkanocnym stole. Choć najwięcej jest wystawców z tradycyjnymi wyrobami, rękodziełem czy wielkanocnym i ozdobami, to zawsze można liczyć na nowe produkty, które zachwycą oczy lub podniebienia gości.  A za taki wybór atrakcji odpowiadają wystawcy, których co roku pojawia się coraz więcej. To zasługa między innymi tradycji ale gwarancji świetnej organizacji. 

Podczas tegorocznego wielkanocnego jarmarku w Szewnie prowadzono również zbiórkę datków na leczenie i rehabilitację Michała Chodorka, którego jedyną szansą na odzyskanie sprawności po poważnym wypadku jest długotrwała i kosztowana rehabilitacja. Podczas niedzielnej imprezy udało się zebrać ponad 2 tys. zł. Kwestę wsparł m.in. poseł Andrzej Kryj oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Miłkowa, które dochód ze sprzedaży swoich produktów przekazały na ten cel.  
  


    


  


   

Teresa Czajkowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe