Reforma szkolnictwa zawodowego

  • 22.03.2017, 12:53 (aktualizacja 22.03.2017 17:44)
  • Teresa Czajkowska
Reforma szkolnictwa zawodowego.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
O tym jak będzie wyglądało szkolnictwo zawodowe po reformie oświaty ze świętokrzyskim kuratorem oświaty w Ostrowcu rozmawiali dyrektorzy takich placówek z powiatów ostrowieckiego, starachowickiego i skarżyskiego. Szefowie szkół zawodowych dzielili się spostrzeżeniami i uwagami na temat dostosowania oferty edukacyjnej do potrzeb rynku pracy.

Najważniejszym celem stawianym przez takie szkoły, będzie reagowanie na potrzeby pracodawców, czyli uczenie zawodów gwarantujących pracę. Taki model od lat z sukcesem  udaje się prowadzić w ostrowieckim Zespole Szkół Zawodowych  nr 3. 

O tym, że obecnie szkolnictwo zawodowe nie spełnia oczekiwań rynku pracy dowodzą statystyki urzędów pracy. W Ostrowcu Św. największe szanse na zatrudnienie mają kierowcy czy mechanicy, a więc osoby z wykształceniem zawodowym.

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

Dyrektorzy szkół zawodowych przyznają, że  niechęć do nauki w szkole zawodowej może wynikać z obaw związanych z poziomem edukacji w takiej szkole. O edukację zawodową  szybko reagującą  na potrzeby rynku pracy, zabiegają zwłaszcza pracodawcy. To właśnie wprowadzana od września reformy oświaty ma zmienić model nauczania zawodowego. A wszystko po to, by elastycznie reagować na oczekiwania pracodawców.

Zapowiadana reformy oświaty mówi o przywróceniu w takich placówkach cyklu nauki do 3 lub 5 lat.  Zmianie mają ulec też nazwy szkół, zamiast zawodowych będą szkoły branżowe.

 

Teresa Czajkowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe