Z pasją do biegania w Marakeszu

  • 17.02.2017, 11:53 (aktualizacja 23.02.2017, 09:15)
  • Janusz Romanowski
dasios_biega_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Przygodę z bieganiem rozpoczął ponad 30 lat temu. Piotr Dasios, najpierw biegał dla przyjemności, regularnie wydłużając swoje dystanse. Dziś uczestniczy w maratonach i to na całym świecie. Biegał już między innymi w Atenach, Jerozolimie czy Lizbonie. Ostatnio pobiegł także w Marakeszu.

Piotr Dasios na co dzień prezes klubu sportowego KSZO Ostrowiec oraz Ostrowieckiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego jest wielkim fanem biegania, o czym coraz częściej dzięki swoim sportowym wyczynom, przypomina mieszkańcom Ostrowca Św. Najczęściej bierze on udział w najdłuższych lekkoatletycznych biegach, jakimi są maratony.

Przygoda z bieganiem Piotra Dasiosa rozpoczęła się od ogólnopolskiej akcji ,,Biegam Bo Lubię". Po startach na krótszych dystansach zarówno w kraju jak i zagranicą przyszedł czas na pokonywanie znacznie dłuższych tras. Po maratonach w Atenach i Lizbonie ostatnim dokonaniem prezesa KSZO był bieg w Marakeszu. Największym marzeniem Pana Piotra jest jednak zaliczenie Korony Maratonów Świata.

W tej chwili mam zaliczonych sześć maratonów. Wymarzyłem sobie, że przebiegnę tzw. Koronę Maratonów Świata, czyli na każdym kontynencie maraton. Do tej pory zaliczone mam trzy kontynenty. [...] Mam nadzieję, że czas 3 godz. 28 min.  jaki osiągnąłem w Lizbonie, jest do pobicia. W tym roku, we wrześniu, planuję Sydney,to będzie mój czwarty kontynent i to właśnie tam zamierzam poprawić swój wynik. Szykuje się także do Stanów Zjednoczonych, gdzie mam zamiar wziąć udział w kultowym nowojorskim maratonie, gdzie limit czasowy w mojej kategorii wiekowej wynosi 3 godz. 14min. - opowiada Piotr Dasios,  maratończyk oraz prezes klubu sportowego KSZO Ostrowiec.

 

Znając charakter i zacięcie do biegania prezesa klubu sportowego KSZO Ostrowiec założone cele nie są nieosiągalne. Należy teraz tylko cierpliwie czekać na jego kolejne sukcesy.

 

 

Janusz Romanowski

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 20.02.2017, 15:59
Pan Dasios może by się zajął organizacją pracy w OTBSe bo niebawem zebrania wspólnot mieszkaniowych się zaczną.

Pozostałe