Czy można zachęcić do czytania?

  • 14.02.2017, 09:16 (aktualizacja 17.02.2017, 14:21)
  • Lokalna.TV|Blisko ludzkich spraw
Czy można zachęcić do czytania?

Podziel się:

Oceń:

Już 24 lutego w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim zachęcać do czytania będą organizatorzy konferencji na temat upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Czytanie jest podstawową umiejętnością współczesnego człowieka, jeśli ma on sobie poradzić w nieustannie zmieniającym się świecie. Przez kontakt z książką rozpoczyna się proces uczenia, który trwa całe życie. „Czytelnictwo w Polsce z roku na rok maleje”, alarmuje Biblioteka Narodowa . Co zrobić, żeby ten spadkowy trend odwrócić? Jakie mechanizmy powinny zadziałać, na co powinniśmy zwrócić uwagę, jak, gdzie i kiedy zachęcać do czytania? O tym m.in. będą dyskutować uczestnicy konferencji „Czy można zachęcić do czytania”, która odbędzie się 24 lutego o godz. 11.00 w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św.


Upowszechnianie czytelnictwa oraz rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży to jeden z kierunków realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017. Organizowana konferencja wpisuje się w tą tematykę. Organizatorzy chcą ją połączyć 
z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada na dzień 21 lutego.

Organizatorami wydarzenia są: Biblioteka Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św., Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Ostrowieckie Towarzystwo Naukowe.
Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy interesując się książką i czytelnictwem, zwłaszcza bibliotekarzy z bibliotek szkolnych, gminnych, powiatowych, miejskich, pedagogicznych, nauczycieli języka polskiego i historii.

 

 

lokalna.tv|bliskoludzkichspraw_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe