ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza
ZDZ zaprasza

Biała Szkoła

  • 30.01.2017, 10:41 (aktualizacja 30.01.2017, 10:51)
  • Redakcja Lokalna.TV
Biała Szkoła
Podziel się:
Oceń:
Organizowana od dziewięciu lat „biała szkoła” jest już tradycją i cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczniów z "Konarskiego".

Uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. St. Konarskiego zamienili przed feriami sale zajęć na stok narciarski.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

W tym czasie przez tydzień są tylko trzy pierwsze godziny lekcyjne i po wczesnym obiedzie wyjazd do Bałtowa. Na stoku, uczestnicy podzieleni na grupy pod względem umiejętności, mają dwugodzinne lekcje z instruktorem. Jedni doskonalą jazdę na nartach lub snowboardzie, inni uczą się jej od podstaw. Po zajęciach jest czas na wymianę wrażeń i wspólny posiłek, po którym wszyscy wracają do Ostrowca Św.

Pomysł na organizację „białej szkoły” w takiej formule powstał kiedy otwarto stok w Bałtowie. Mając tak dobre warunki tak blisko nie wyobrażałam sobie nie skorzystać, tym bardziej, że zależy nam na sprawności fizycznej naszych uczniów, a narty to doskonały trening całego ciała. Do tego pobyt na świeżym powietrzu. Także same plusy. - mówi Kinga Wnuk, dyrektor szkół Konarskiego.

 

 Cieszymy się, że to właśnie na naszej „białej szkole” tyle dzieci nauczyło się jeździć na nartach czy snowboardzie - dodaje Dorota Skwarlińska, która co roku opiekuje się jedną z grup.  Postępy robią wszyscy, ale najwięcej radości sprawia widok uczniów, którzy w poniedziałek stawiają pierwsze kroki na stoku, a pod koniec tygodnia samodzielnie zjeżdżają niebieskimi trasami. 

 

Uczniowie Konarskiego nie tylko jeżdżą na nartach, ale również w ramach szkolnych zajęć sportowych uczą się pływać, trenują judo i grają w tenisa ziemnego. W ofercie zajęć dla klas starszych jest także joga i fitness. Aktywność i sprawność fizyczna to ważny punkt programu szkoły. Z myślą o niej w ramach III etapu rozbudowy obiektu szkolnego zaprojektowano nowoczesne zaplecze sportowe. 

Redakcja Lokalna.TV

Zdjęcia (16)

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 30.01.2017, 12:05
a kluchy bałtuchy nadal codziennie są podawane ?

Pozostałe