Ferie w Muzeum

  • 23.01.2017, 09:10 (aktualizacja 30.01.2017, 10:55)
  • Lokalna.TV|Blisko ludzkich spraw
Ferie w Muzeum
W przerwie od zimowych zabaw na śniegu i spędzania czasu przed telewizorem Muzeum Historyczno - Archeologiczne zaprasza na zajęcia w cyklu Ferie w muzeum. Tegoroczna edycja poświęcona jest różnym dziedzinom sztuki – od muzyki, rzeźby, rzemiosła artystycznego po malarstwo.

W Muzeum Archeologicznym i Rezerwacie Krzemionki organizowane będą w okresie ferii 2017 ( od 31.01 do 10.02.2017r.) zajęcia dla dzieci w wieku 7 - 12 lat, codziennie (od poniedziałku do piątku) od godziny 11.00 (czas trwania zajęć ok. 2 godziny). Udział w zajęciach po wcześniejszej rezerwacji pod nr 41 330 45 50 lub adres e-mail: [email protected],info

Koszt zajęć - 5 zł. Organizatorzy zapewniają gorącą herbatę, ciastko i proszą o zabieranie na zajęcia ciepłych ubrań i butów, ponieważ część zajęć będzie odbywała się na świeżym powietrzu. 

31.01. wtorek: RETRO PŁYTA
Lekcja muzealna na wystawie czasowej „Janusz Popławski. Tenor z Ostrowca”. Prezentując biografię „słonecznego tenora”, Muzeum  chce przybliżyć tematykę związaną z muzyką poważną oraz przedwojennymi przebojami muzyki polskiej. Dzieci dowiedzą się między innymi czym się różni opera od operetki, tenor od barytona, czym jest uwertura i aria. W części plastycznej będą przemieniały płytę CD w retro płytę.
Koszt: 5 zł od osoby, czas trwania – 1 godzina


02.01. czwartek: SZTUKA W TWOICH RĘKACH
Zajęcia warsztatowe, podczas których uczestnicy obejrzą różne przykłady rzeźb ze zbiorów muzeum. Dowiedzą się w jakim materiale oraz przy pomocy jakich narzędzi rzeźbiarz może pracować i tworzyć. W części warsztatowej dzieci spróbują swoich sił w rzeźbiarstwie, tworząc proste rzeźby w mydle według własnego pomysłu.
Koszt: 8 zł od osoby, czas trwania - ok. 1,5 godziny
Na zajęcia obowiązują wcześniejsze zapisy. Podane terminy zajęć dotyczą osób indywidualnych. Grupy zorganizowane prosimy o ustalenie terminu. Tel.: (41) 265-36-51, [email protected]

Szydełkowy zawrót głowy
Muzeum zaprasza wszystkich chętnych (zarówno dzieci jak i dorosłych)  zdobycia umiejętności szydełkowania i robienia na drutach do udziału w bezpłatnych zajęciach w feryjne weekendy (4-5 i 11-12 lutego 2017r.). Zajęcia prowadzone będą przez przepełnione pasją panie działające w grupie rękodzielniczej z Szewny od godziny 11.00 w Muzeum Historyczno – Archeologicznym. 
Udział w zajęciach po uprzedniej rezerwacji pod nr 41 330 45 50 lub adresem e-mail [email protected]

lokalna.tv|bliskoludzkichspraw_

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe