Ponad 600 zarzutów dla personelu medycznego w opatowskim szpitalu

  • 10.01.2017, 12:47 (aktualizacja 11.01.2017, 14:44)
  • Lokalna.TV|Blisko ludzkich spraw
Ponad 600 zarzutów dla personelu medycznego w opatowskim szpitalu

Podziel się:

Oceń:

W sumie ponad 600 zarzutów poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej usłyszało 10 lekarzy oraz 15 położnych szpitala w Opatowie. To efekt śledztwa prowadzonego od września 2015 roku przez policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kielce Wschód. Przeciwko podejrzanym prokuratura skierowała akty oskarżenia do sądu. Za oszustwo może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.


Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Kielcach pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kielcach Wschód od września 2015 roku prowadzili śledztwo w sprawie doprowadzenia Narodowego Funduszu Zdrowia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Praca śledczych wymagała kilkuset przesłuchań oraz wielogodzinnej wnikliwej analizy zabezpieczonej w toku sprawy dokumentacji medycznej.  
W sprawie przesłuchano ponad 800 osób i zabezpieczono dokumentację medyczną 73 pacjentów szpitala. Podczas przesłuchań osoby te nie potwierdziły wykonania na ich rzecz świadczeń medycznych czy też hospitalizacji. Placówka pobierała jednak środki z NFZ-u za świadczenia zdrowotne, których w rzeczywistości nie było. Szacuje się, że w ten sposób wyłudzono około 100 tysięcy złotych.
Pod koniec ubiegłego roku prokurator zdecydował o przedstawieniu zarzutów personelowi medycznemu szpitala. W sumie ponad 600 zarzutów usłyszało 10 lekarzy oraz 15 położnych z placówki, którzy byli uprawnieni do wystawiania dokumentów w tym zakresie.
W trakcie prowadzonej sprawy policjanci na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczyli wartościowe przedmioty na łączną kwotę ponad 300 tysięcy złotych.
Akty oskarżenia w sprawie trafiły już do sądu. Za oszustwo może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.
 

Opr. KT
Źródło: KMP w Kielcach

lokalna.tv|bliskoludzkichspraw_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe