Świąteczna pomoc

  • 02.12.2016, 15:38 (aktualizacja 02.12.2016, 16:38)
  • Karolina Kamińska-Nowak
bank_staszic_pomagaja_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Okres Świąt Bożego Narodzenia sprawia, że chętniej pomagamy potrzebującym. Zbiórki żywności czy świąteczne paczki to tylko niektóre z akcji organizowanych w powiecie ostrowieckim.

Dziś w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Stanisława Staszica uczniowie zorganizowali kiermasz ciast, na stołach znalazło się wiele smakołyków. 
Jedni przygotowali smakołyki, inni kupowali. Tym samym młodzież wspólnie niesie pomoc swoim rówieśnikom.

Obecnie oprócz kiermaszu uczniowie szkoły zaangażowani są w Ogólnopolską Akcje "Szlachetna Paczka". Za kilka dni przekażą zebrane dary potrzebującej rodzinie z powiatu ostrowieckiego.

Aby na świątecznych stołach w każdym domu mogły znaleźć się potrawy, z pomocą służą Banki żywności, ten w Ostrowcu Świętokrzyskim już rozdziela produkty zebrane w miniony weekend w ramach przedświątecznej zbiórki żywności. Darczyńcy ponownie nie zawiedli. W Ostrowcu udało się zebrać trzy i pół tony żywności.

Taka forma pomocy trafi do ok. 7 tysięcy mieszkańców Ostrowca. Ze Świętokrzyskiego Banku Żywności do tej pory wyjechało już 16 dużych paczek, które początkowo trafiają do szkół i wolontariuszy. 
 

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe