NIE! Dla przemocy wobec kobiet

  • 30.11.2016, 13:21 (aktualizacja 30.11.2016, 16:40)
  • Lokalna.TV|Blisko ludzkich spraw
biala_wstega_podsumowanie_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

60% kobiet na świecie pada ofiarą przemocy w rodzinie. Niestety w większości przypadków kobiety te wstydzą się prosić o pomoc. Właśnie do tych kobiet skierowana jest kampania Białej Wstążki, która od 25 listopada po raz trzeci odbywa się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W dalszym ciągu na świecie częściej niż co druga kobieta pada ofiarą przemocy w rodzinie. Niestety kobiety te rzadko kiedy same proszą o pomoc. W takich sytuacjach nieocenioną wydaje sie być pomoc najbliższych. Niestety niejednokrotnie świadkowie przemocy w rodzinie nie reagują. Bardzo często przemoc w rodzinie wynika z uzależnień. Nie tylko od alkoholu.Coraz częściej w domach pojawiają się dopalacze.

Głośne ,,NIE"dla przemocy wobec kobiet podnoszą organizatorzy kampanii ,,Białej Wstążki", która w Ostrowcu Świętokrzyskim od 25 listopada odbywa się po raz trzeci. W niedzielę 27 listopada w Galerii Ostrowiec odbył się happening pod hasłem ,,Stop przemocy wobec kobiet".

W tegoroczną kampanię, której głównymi organizatorami są:  Zespół Interdyscyplinarny Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, Stowarzyszenie ,,NIGDY WIĘCEJ" na Rzecz Osób Dotkniętych Przemocą i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej , szeroko włączyli się również m.in.: Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie, Muzeum Archeologiczne i Rezerwat Krzemionki, Straż Miejska i Policja. Kampania odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego.

Kampania potrwa do 12 grudnia. W ramach akcji na 2 grudnia zaplanowano konferencję dla nauczycieli, pedagogów i asystentów rodziny na temat pozyskania umiejętności rozpoznawania dzieci doznających przemocy w rodzinie pt.: „Algorytmy-pomoc dziecku dotkniętemu przemocą".  Spotkanie będzie prowadziła Pani Dominika Wąsik w Centrum Aktywności Obywatelskiej, ul. Sienkiewicza 70.

9 grudnia w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości odbędzie się spotkanie podsumowujące i wykład ,,Rola mężczyzn w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie".

lokalna.tv|bliskoludzkichspraw_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe