Historia w kadrze

  • 17.11.2016, 15:58 (aktualizacja 17.11.2016 16:48)
  • Karolina Kamińska-Nowak
mazan_szmul_news.mp4
Podziel się:
Oceń:
"Szmul Muszkies - fotograf profesjonalny. Portret ostrowczan lat 30. XX wieku wykonany w zakładzie fotograficznym Rembrant" - ta publikacja rozeszła się w kilka dni.

Ponad rok temu usłyszał nazwisko Szmul Muszkies. Wiedział, że to w Ostrowcu przed wojną był fotografem, wiedział też, że chce odtworzyć zdjęcia ostrowczan z lat 30. XX wieku. Udało się - Wojtek Mazan dopiął swego i  jest autorem książki fotograficznej. 

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Autor książki zebrał ponad 150 zdjęć wykonanych przez Muszkiesa. 

Historię życia Szmula Muszkiesa - właściciela zakładu fotograficznego Rembrant, Wojtkowi Mazanowi udało się zrekonstruować dzięki kontaktom z jego rodziną w Ameryce. Dużo pracy od autora książki wymagała identyfikacja osób, które fotografowały się u Muszkiesa. Dzięki publikacji pamieć o nich może być wciąż żywa.
 

Wydaniu publikacji towarzyszy wystawa, czynna jeszcze do niedzieli 27 listopada. Na niej zobaczyć można część fotografii zawartych w książce, która wśród mieszkańców Ostrowca wzbudziła ogromne zainteresowanie.

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
bopoco
bopoco 17.11.2016, 22:20
pytanie: jakie zadanie spełnia widoczny w kadrze mikrofon, skoro dzwięk jest z kamery ?

Pozostałe