Ponad milion dla Ostrowca

  • 16.11.2016, 09:25 (aktualizacja 16.11.2016, 16:18)
  • Redakcja Lokalna.TV
chrzanowskiego_dofinansowanie_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Prawie 4,5 mln zł trafiło do dziesięciu gmin województwa świętokrzyskiego na remonty dróg.  

15 listopada 2016 roku samorządowcy podpisali  w Urzędzie Wojewódzkim umowy na dotacje z  rządowego "Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 – 2019". Łączna kwota rozdysponowanych tym razem środków to prawie 4,5 mln zł.  
Najwięcej pieniędzy trafiło do Ostrowca Świętokrzyskiego. Gmina otrzymała ok 1,1 mln zł. Jest to 50 % kosztów przebudowy i remontu ulicy Chrzanowskiego: na odcinku od ulicy Polnej do skrzyżowania z ulicą Kilińskiego. Prace rozpoczęto ok. dwóch miesięcy temu i do końca listopada powinny być zakończone.
W 2016 roku  na rozwój gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej samorządy otrzymały prawie 41 mln zł.  W  bieżącym roku to już ostatnie "rozdanie" ale jak zapowiada Wojewoda Świetokrzyski Agata Wojtyszek, już wkrótce zostanie ogłoszona lista projektów, które otrzymają dotacje w 2017 roku.

Redakcja Lokalna.TV

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe