Joanna Suska odchodzi z partii i klubu

  • 10.11.2016, 10:51 (aktualizacja 13.11.2016, 16:43)
  • Redakcja Lokalna.TV
suska_rezygnuje_news_studio.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Joanna Suska radna Rady Powiatu Ostrowieckiego odeszła z Platformy Obywatelskiej.

Joanna Suska była członkiem zarządu  powiatowego PO,  przewodniczącą PO w gminie Ćmielów. W ostatnich wyborach samorządowych kandydowała na urząd burmistrza Ćmielowa. Zdobyła mandat radnej powiatowej, startując  z listy Platformy Obywatelskiej.

Po sześciu latach członkostwa wystąpiła z szeregów PO a za powód swojej  decyzji podała: "brak współpracy na szczeblu struktur powiatowych w Platformie Obywatelskiej".  Postępując konsekwentnie, wystąpiła również  z klubu radnych powiatowych PO.

W chwili obecnej  Platforma Obywatelska ma już tylko dwóch swoich przedstawicieli w Radzie Powiatu Ostrowieckiego:  Eligiusza Micha pełniącego funkcję Wicestarosty Powiatu Ostrowieckiego oraz Jerzego Brożynę - Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowieckiego. Wcześniej szeregi partii i klubu radnych opuścił Paweł Górniak.

Joanna Suska nie deklaruje chęci przystąpienia do innych klubów, bo jak podkreśla, w radzie powiatu chce być radną niezależną, działającą na rzecz społeczeństwa. Nie wyklucza również startu w wyborach samorządowych pod szyldem własnego komitetu.

Odejście Joanny Suski z Platformy Obywatelskiej potwierdzają, ale nie komentują: szefowa PO w województwie świętokrzyskim Marzena Okła -Drewnowicz oraz przewodniczący struktur powiatowych PO Eligiusz Mich.

 

Redakcja Lokalna.TV


Pozostałe