,,Krzemionki są fajne"

  • 09.11.2016, 11:35 (aktualizacja 09.11.2016, 16:17)
  • Lokalna.TV|Blisko ludzkich spraw
ambasadorzy_krzemionek_news_pop.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

4 listopada 2016 roku Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Św. podsumowało projekt ,,Ambasadorzy Krzemionek". 

Niezwyczajny przewodnik dla najmłodszych pt. ,,Krzemionki są fajne", galeria zdjęć wykonana metodą otworkową i film o życiu neolitycznego górnika - to efekty pracy uczestników projektu ,,Ambasadorzy Krzemionek".

Projekt realizowany w ramach Świętokrzyskiej Akademii Edukacji Kulturowej, dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016 – 2018 realizowany był od 22 września do 4 listopada br na terenie Muzeum Historyczno - Archeologicznego w Krzemionkach. Miał na celu edukację kulturową grupy uczniów, którzy wyposażeni w odpowiednią wiedzę i narzędzia, staną się w przyszłości naturalnymi ambasadorami Krzemionek, zabytku znajdującego się na terenie ich miejsca zamieszkania. Do udziału w projekcie zostały zaproszone szkoły z terenu Gminy Bodzechów: Zespół Szkół Publicznych w Bodzechowie PG im. Św. Jana Pawła II, PG w Szewnie oraz Zespół Edukacyjny „Dwunastka”. 

Oprócz Krzemionek wśród laureatów tej edycji znaleźli się także:  Rataje Słupskie w Gminie Pacanów , Bielińskie Gimnazjum Kulturowe, ,,Janko Muzykant Modern" z Kielc oraz ,,Szukam, szukania mi trzeba" z Buska Zdroju.

lokalna.tv|bliskoludzkichspraw_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe