"Ludzie Niezwykli dla Ostrowca Świętokrzyskiego"

  • 07.11.2016, 10:30 (aktualizacja 07.11.2016, 16:01)
  • Agnieszka Cybulska
kurek_wystawa_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

80 portretów, wykonanych ołówkiem w konwencji realistycznej, w większości na podstawie zdjęć fotograficznych zaprezentowano w ostrowieckiej Galerii Fotografii.

Autorem wystawy "Ludzie niezwykli dla Ostrowca Świętokrzyskiego",  której wernisaż odbył się  6 listopada jest znany ostrowiecki artysta Tadeusz Kurek a zorganizowano ją pod honorowym patronatem prezydenta Jarosława Górczyńskiego, ze środków Budżetu Obywatelskiego Ostrowiec Świętokrzyski 2016.

Prace zaprezentowane na wystwie znalazły się równiez w wydanym katalogu, gdzie zamieszczono je chronologicznie kierując się data urodzenia danej osoby a całość przedsięwzięcia poprzedziły konsultacje z wieloma środowiskami.To one  mogły wytypować osoby do sportretowania i umieszczenia w publikacji.Ostateczna decyzja należała  do artysty.

W gronie 80 portretowanych znaleźli się ludzie, których działalność  w wyjątkowy sposób służyła i służy miastu o oraz jego mieszkańcom.
Artysta nie powiedział ostatniego zdania, a wręcz przeciwnie, zapowiedział kolejne portretowanie i drugi tom katalogu.

"Ludzie Niezwykli dla Ostrowca Świętokrzyskiego" to, jak zapewnia Tadeusz Kurek wystawa, która będzie żyła,. Niektóre prace zostaną przekazane do instytucji a niektóre zostaną zaprezentowane ponownie w przyszłym roku podczas jubileuszowej wystawy z okazji 60 lecia pracy twórczej artysty.

Agnieszka Cybulska

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
gość
gość 07.11.2016, 17:26
ależ te portrety były już publikowane dawno temu! gdzie tu nowość? były wystawiane w tym samym miejscu czy dawnym kuratorium przy Focha! to odgrzewane kotlety sprzed 20 lat! jeszcze przerysowane ze zdjęć i pocztówek! to są po prostu kopie, a czy udane czy nie, to widać.... ich wartość artystyczna jest dyskusyjna,,,, i na to poszły pieniądze z budżetu obywatelskiego!

Pozostałe