Legenda Solidarności odwiedziła Ostrowiec

  • 26.10.2016, 15:01 (aktualizacja 28.10.2016, 21:16)
  • Ewa Gałązkiewicz
kod_wujec_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

25 października do Ostrowca Św. przyjechał polski polityk, działacz opozycji w czasach PRL, poseł na Sejm X, I, II i III kadencji, były wiceminister rolnictwa, w latach 2010–2015 doradca prezydenta RP ds. społecznych.

Po ponad trzydziestu latach do Ostrowca Świętokrzyskiego ponownie przyjechał poseł czterech kadencji Sejmu, doradca prezydenta do spraw społecznych Bronisława Komorowskiego, propagator ruchu robotniczego - Henryk Wujec.

 "Od KOR-u do współczesności", tak brzmiał temat ostrowieckiego spotkania. Henryk Wujec przypomniał o założeniach i programie KOR-u oraz ideach, które przyświecają jego twórcom.

To była niezależna działalność, nikt nam tego nie nakazywał, to była potrzeba rozumu i serca nas kierowała do tej działalności, do tego aby sprzeciwić się temu co jest złe w Polce, a tym złem były rządy dyktatorskie - Henryk Wujec

Spotkanie z Henrykiem Wujcem stało się również okazją do podsumowania pierwszego roku rządów Prawa i Sprawiedliwości, bowiem 25 października minął dokładnie rok od wygranych przez tę partię wyborów parlamentarnych.

Pierwszych dwanaście miesięcy pod rządami Prawa i Sprawiedliwości poznaliśmy, ale wciąż aktualne jest pytanie o przyszłość Polski. Henryk Wujec dostrzega podobieństwa na kilku płaszczyznach. Polityk widzi również podobieństwa miedzy Komitetem Obrony Robotników, którego był wieloletnim działaczem, a utworzonym współcześnie Komitetem Obrony Demokracji. Sam uczestniczył w demonstracjach KOD ale nie jest jego członkiem.

Kameralne spotkanie z legendą Solidarności odbyło się w atmosferze wspólnej dyskusji i rozmów o obecnej sytuacji w kraju, zarówno społecznej jak i politycznej. Była krytyka ale była też zachęta do działania i uważnych obserwacji władzy.

 

                                                        

 

Ewa Gałązkiewicz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe