Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Czy PiS zmienił Polskę?

  • 25.10.2016, 10:38 (aktualizacja 26.10.2016, 09:00)
  • Agnieszka Cybulska
pis_podsuma_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
25 października 2015 roku, Polacy udali się do urn wyborczych i oddali w ręce Prawa i Sprawiedliwości samodzielną władzę w kraju.

Po roku od wyborów parlamentarnych cała Polska podlicza i rozlicza rząd, podsumowują realizację zapowiadanego przez Prawo I Sprawiedliwość programu.

Sztandarowe elementy zapowiadane i zawarte w programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości dotyczyły: 

  • edukacji (siedmiolatki do szkół, likwidacja gimnazjów),
  • polityki senioralnej (program "Leki 75 plus"), 
  • polityki prorodzinnej czyli popularny dziś program "Rodzina 500+", realizowany wspólnie z samorządami.

Zainteresowanie na rynku wzbudza również wdrażany właśnie program "Mieszkanie plus", do którego również niezbędne jest zaangażowanie władz lokalnych.

Jak podkreślają politycy Prawa i Sprawiedliwości kluczowe miejsce w polityce rządowej zajmuje gospodarka czyli  rozwój makro i mikro regionów, szeroko analizowany i ujęty w tak zwanym planie Morawieckiego. W podsumowaniu roku rządów, PiS podkreśla, ze cała sfera gospodarki w Polsce jest uszczelniana w obszarze podatku VAT co ma znaczący wpływ na dochody do budżetu państwa.

Na liście swoich sukcesów Prawo i Sprawiedliwość  wymienia również : zmniejszenie podatku CIT dla małych przedsiębiorstw, wzrost płacy minimalnej i przyjęcie stawki godzinowej na poziomie 13 zł.

Jak zapewnia senator Jarosław Rusiecki, pierwszy rok ciężkiej pracy nie będzie jedynym. Działania rządu będą kontynuowane a ich tempo utrzymane. Sondaże pokazują przewagę i prowadzenie PiS -u w rankingach politycznych, zatem należy domniemywać, że partia nadal korzysta ze społecznego kredytu zaufania.

 

                                                        

Agnieszka Cybulska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe