Czy PiS zmienił Polskę?

  • 25.10.2016, 10:38 (aktualizacja 26.10.2016, 09:00)
  • Agnieszka Cybulska
pis_podsuma_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

25 października 2015 roku, Polacy udali się do urn wyborczych i oddali w ręce Prawa i Sprawiedliwości samodzielną władzę w kraju.

Po roku od wyborów parlamentarnych cała Polska podlicza i rozlicza rząd, podsumowują realizację zapowiadanego przez Prawo I Sprawiedliwość programu.

Sztandarowe elementy zapowiadane i zawarte w programie wyborczym Prawa i Sprawiedliwości dotyczyły: 

  • edukacji (siedmiolatki do szkół, likwidacja gimnazjów),
  • polityki senioralnej (program "Leki 75 plus"), 
  • polityki prorodzinnej czyli popularny dziś program "Rodzina 500+", realizowany wspólnie z samorządami.

Zainteresowanie na rynku wzbudza również wdrażany właśnie program "Mieszkanie plus", do którego również niezbędne jest zaangażowanie władz lokalnych.

Jak podkreślają politycy Prawa i Sprawiedliwości kluczowe miejsce w polityce rządowej zajmuje gospodarka czyli  rozwój makro i mikro regionów, szeroko analizowany i ujęty w tak zwanym planie Morawieckiego. W podsumowaniu roku rządów, PiS podkreśla, ze cała sfera gospodarki w Polsce jest uszczelniana w obszarze podatku VAT co ma znaczący wpływ na dochody do budżetu państwa.

Na liście swoich sukcesów Prawo i Sprawiedliwość  wymienia również : zmniejszenie podatku CIT dla małych przedsiębiorstw, wzrost płacy minimalnej i przyjęcie stawki godzinowej na poziomie 13 zł.

Jak zapewnia senator Jarosław Rusiecki, pierwszy rok ciężkiej pracy nie będzie jedynym. Działania rządu będą kontynuowane a ich tempo utrzymane. Sondaże pokazują przewagę i prowadzenie PiS -u w rankingach politycznych, zatem należy domniemywać, że partia nadal korzysta ze społecznego kredytu zaufania.

 

                                                        

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe