Inwestycja za sześć siódemek

  • 21.10.2016, 13:28 (aktualizacja 24.10.2016, 10:58)
  • Lokalna.TV|Blisko ludzkich spraw
traugutta_remont_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

777.777 zł to koszt remontu ul. Traugutta na odcinku od Ronda Solidarności do ronda przy ZS nr 3.

Wartość długo wyczekiwanej inwestycji drogowej w Ostrowcu Świętokrzyskim to 777.777 zł. Tyle będzie kosztowało remont ulicy Traugutta, na odcinku od Ronda Solidarności do ronda przy ZS nr 3 (dawne THM).

To jest ulica wjazdowa do miasta od strony Kielc, jest to domkniecie całego ciągu komunikacyjnego do drogi krajowej - Jarosław Górczyński Prezydent Miasta Ostrowca Św.

Ulica Traugutta to  ważny trakt komunikacyjny zarówno dla Ostrowca Świętokrzyskiego jak i całego województwa świętokrzyskiego, a jej remont będzie domknięciem drogi na trasie Kielce - Ostrowiec Świętokrzyski. Przeprowadzone prace remontowe nadadzą jej nowego wyglądu i podniosą standardy komunikacji w tej części miasta.

Będą chodniki po obu stronach, dodatkowo wymiana krawężników, wyfrazowanie nawierzchni i ułożenie nowej nawierzchni asfaltowej z przeróbką dwóch ronda- Jarosław Górczyński Prezydent Miasta Ostrowca Św.

Zakończenie prac remontowych na ulicy Traugutta zaplanowano do końca 2016 roku, ale to nie koniec inwestycji drogowych na strategicznych traktach komunikacyjnych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dodatkowo mamy kolejne rozmowy o kolejnym etapie czyli o Alei 3-go Maja, rondo Okólna Denkowska, które ma powstać jako nowe rozwiązanie komunikacyjne i nowy ciąg ulicy Denkowskiej i Radwana-  Jarosław Górczyński Prezydent Miasta Ostrowca Św.

Na remont Alei 3-go Maja przyjdzie mieszkańcom Ostrowca Świętokrzyskiego jeszcze poczekać.  Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Adam Jarubas zapewnia jednak, że nie będą oczekiwania długie. Remont Alei 3-go Maja będzie powiązany z przebudową mostu na tym odcinku drogi.

Myślę że w styczniu będzie już decyzja dająca podstawę do ogłoszenia przetargu, mam nadzieje że jak najszybciej uwiniemy się z tymi dokumentacjami i będziemy mogli tą inwestycje realizować- Adam Jarubas Marszałek Województwa Świętokrzyskiego 

Na ostrowieckich ciągach komunikacyjnych będzie się działo dużo. Trzeba uzbroić się  w wyrozumiałość i cierpliwie czekać na dokończenie planowanych inwestycji. 

 

                                                        

lokalna.tv|bliskoludzkichspraw_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe