W oświacie nie ma podziałów

  • 13.10.2016, 16:37 (aktualizacja 19.10.2016, 11:53)
  • Redakcja Lokalna.TV
konarski_u_starosty_pop_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Uczniowie Liceum im. S. Konarskiego na ręce Starosty Ostrowieckiego złożyli podziękowania za otwartą postawę i równe traktowanie placówek oświatowych.

O przyznaniu dotacji dla Niepublicznego Liceum im. S. Konarskiego w Ostrowcu Św.  zdecydowali członkowie zarządu powiatu. Od września do grudnia 2016 roku placówka otrzyma dotację w wysokości około 21 tys. złotych. Dyrektor Kinga Wnuk wraz z delegacją uczniów złożyła podziękowania na ręce starosty.

Przyszliśmy podziękować panu staroście, za otwartą postawę dla placówek niepublicznych, za zadeklarowane wsparcie, oraz równe traktowanie wszystkich szkół niezależnie od tego przez jaki organ są prowadzone. Panu staroście, członkom zarządu powiatu oraz radzie powiatu za umożliwienie prawidłowego funkcjonowania w pierwszym okresie działalności, bycie jednomyślnym w tej kwestii, przez co jest nam bardzo miło i dużo to dla nas znaczy - Kinga Wnuk- Dyrektor Niepublicznego Liceum im. S. Konarskiego w Ostrowcu Św.

Zgodnie z zapisami ustawy o systemie oświaty, art. 90 – dotacja dla niepublicznej szkoły o uprawnieniach szkoły publicznej udzielana jest na każdego ucznia pod warunkiem, że organ prowadzący szkołę poda organowi właściwemu do udzielenia dotacji planowaną liczbę uczniów do dnia 30 września roku poprzedzającego rok dotacji. Taka informacja od dyrektor szkoły nie wpłynęła, ponieważ NLO im. St. Konarskiego rozpoczęło swoją działalność 1 września 2016 roku (dlatego nie było możliwości złożenia do dnia 30 wrzenia 2015 roku wymaganej informacji, na podstawie której można by zaplanować, a następnie udzielić dotacji). Mimo niespełnienia tego warunku, powiat ostrowiecki udzielił dotacji ze środków własnych, a starosta ostrowiecki podkreśla wagę rozwoju edukacji w powiecie. 

Nie dzielimy oświaty na publiczną i niepubliczną, uważamy, że oświata służy naszym młodym mieszkańcom i powinniśmy wspierać każdy rodzaj inicjatyw oraz każdy rodzaj projektów, które dobrze służą ludziom- Zbigniew Duda - Starosta Ostrowiecki 

 

                                                        

Redakcja Lokalna.TV

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe