Święto języków obcych

  • 11.10.2016, 11:52 (aktualizacja 19.10.2016, 12:54)
  • Lokalna.TV|Blisko ludzkich spraw
bronek_jezyki_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

11 października w LO nr. III im. Władysława Broniewskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyła się kolejna edycja Dnia Języków Obcych.

Uczniowie LO nr. III im. W. Broniewskiego w Ostrowcu Św. już wiedzą, że języki obce w XXI w. to podstawa.

Popieramy jak najbardziej naukę tych języków, uważam, że to jest potrzebne w dzisiejszych czasach, ponieważ do pracy można wyjechać- Bartosz - Uczeń LO nr. III im. W. Broniewskiego

Moim zdaniem, również watro jest uczyć się języków obcych, ponieważ poszerza to nasze horyzonty, możemy poznawać inne osoby, spędzać czas za granicą bez obaw, że się z kimś nie dogadamy, oraz pracować  w innym kraju- Kuba - Uczeń LO nr. III im. W. Broniewskiego

Wiedzą o tym również nauczyciele oraz dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego, w którym 11 października po raz kolejny odbył się dzień języków obcych.

Po raz kolejny w naszej szkole, odbywa się europejski dzień języków obcych, chcieliśmy włączyć się w to, w co włącza się cała Europa, czyli ten europejski dzień językowy. Chcieliśmy propagować uczenie języków obcych, które są niezwykle potrzebne w dzisiejszym świecie. zorganizowaliśmy go w taki nietypowy sposób, ponieważ chcieliśmy poprzez zabawę i konkursy, zachęcić młodzież do tego, żeby uczyła się języków i zdobywała wiedzę na temat krajów z, których te języki pochodzą- Ewelina Gablewska- nauczyciel j.rosyjskiego w  LO nr. III im. W. Broniewskiego w Ostrowcu Św. 

 Uczniowie ostrowieckiego "Bronka" mają w czym wybierać, decydując się na naukę języków obcych. 

Językiem głównym jest język angielski, a dodatkowo mogą się uczyć języka francuskiego, rosyjskiego oraz niemieckiego. Młodzież bardzo chętnie uczy się języków obcych, wybiera je w tej nauce na poziomie rozszerzonym również - Ewelina Gablewska- nauczyciel j.rosyjskiego w  LO nr. III im. W. Broniewskiego w Ostrowcu Św

Propagowanie kultury wielojęzycznej ma duże znaczenie dla dyrektora Liceum Ogólnokształcącego nr. III im. W. Broniewskiego w Ostrowcu Św.

Język obcy jest jak wiemy, bardzo waży w życiu młodego człowieka. Mało, że jeden, tych języków powinno być więcej, więc uczymy dwa języki, a niektórzy nawet uczą się trzech języków. Jest to bardzo ważna promocja z dniem dzisiejszym naszej szkoły- Robert Warda - Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr. III im. W. Broniewskiego 

O ile w latach sześćdziesiątych XX wieku języki obce były domeną przede wszystkim osób wykształconych, bogatych lub wykonujących specjalne zawody, o tyle dziś znajomość języków jest podstawą, bardzo przydatną umiejętnością  często stosowaną. Otwierają drogę do coraz łatwiej dostępnych informacji, ułatwiają podróże, używane są podczas nauki i pracy. Pozostaje tylko pytanie jakich języków należy się uczyć.

 

 

                                                          

lokalna.tv|bliskoludzkichspraw_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe