Kolejne zatrzymania w sprawie narkotykowej

  • 06.10.2016, 13:49 (aktualizacja 06.10.2016, 14:09)
  • KWP w Kielcach
00001.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn z województwa śląskiego i małopolskiego podejrzanych o udział w obrocie blisko 28 kg marihuany. To kontynuacja sprawy z kwietnia tego roku, gdzie policjanci zlikwidowali w Sandomierzu dużą plantację konopi indyjskich. Wczoraj sąd zdecydował, że czterech z nich następne trzy miesiące spędzi w areszcie. Za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Kielcach prowadzą śledztwo w sprawie wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Wszystko zaczęło się w kwietniu tego roku, kiedy to policjanci zlikwidowali dużą plantację w Sandomierzu. Zatrzymano, a później tymczasowo aresztowano wtedy 46- letniego mężczyznę oraz jego 24- letnią partnerkę, którzy uprawiali zabronione rośliny. W specjalnie przygotowanym pomieszczeniu, wyposażonym w systemy nawadniania, wentylacji, oświetlenia oraz ogrzewania mundurowi zabezpieczyli blisko 140 roślin w różnej fazie wzrostu. Oprócz krzewów stróże prawa zabezpieczyli także ponad kilkadziesiąt kilogramów suszu roślinnego konopi, kilkadziesiąt tysięcy złotych oraz przyrządy służące do uprawy zakazanych roślin.

Pracując intensywnie nad sprawą śledczy ustalili, że marihuana z sandomierskiej plantacji trafiała do dwóch województw na terenie południowej części kraju. W środę policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową wspierani policjantami z Sekcji Antyterrorystycznej zatrzymali jednocześnie na terenie województwa małopolskiego i śląskiego 5 mężczyzn w wieku od 26 do 29 lat. Wszyscy usłyszeli już zarzuty udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. Do tej pory śledczy zabezpieczyli mienie podejrzanych, tj. samochody, domy i działki na łączną kwotę blisko pół miliona złotych. Policjanci ustalają czy podejrzane o narkotykowy proceder osoby, posiadają inny majątek, który można odebrać.  

Wczoraj decyzją sądu czterech mężczyzn następne trzy miesiące spędzi w areszcie. Za to przestępstwo może grozić kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu do Sądu Okręgowego w Kielcach trafił akt oskarżenia przeciwko 24- letniej kobiecie która została zatrzymana w kwietniu. Jest ona oskarżona o produkcję kilkudziesięciu kilogramów marihuany.  

Link do sprawy z kwietnia:

http://www.swietokrzyska.policja.gov.pl/kie/dzialania-policji/aktualnosci/13497,Blisko-pol-miliona-dzialek-marihuany-nie-trafi-na-rynek.html

 

 

 

                                                         

KWP w Kielcach

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe