,,Korab" dla uczniów ze Staszowa

  • 29.09.2016, 09:34 (aktualizacja 06.10.2016, 14:48)
  • Lokalna.TV|Blisko ludzkich spraw
,,Korab" dla uczniów ze Staszowa

Podziel się:

Oceń:

48 osiem wniosków o stypendia Lokalnego Programu Stypendialnego "Korab" wpłynęło do Fundacji.

Kapituła po raz kolejny stanęła przed trudnym zadaniem, kogo uhonorować finansową nagrodą w dowód uznania sukcesów naukowych i społecznych.  Wysokość jednego stypendium wynosi od 1 000 do 3 000 złotych, a kwota do rozdysponowania to 36 tys. zł., więc niestety nie wszyscy mogą je otrzymać.

Kapituła Programu zaprosiła osobyna spotkanie, by poznać przyszłych stypendystów, porozmawiać o ich pasjach, marzeniach, sukcesach. Imponująco zaprezentowali się sportowcy ze Staszowa, którzy w swoich aplikacjach dostarczyli nawet po 20 dyplomów. 

Trójka młodych ludzi to przyszli lekarze, którzy już w 15 roku życia interesują się osiągnięciami w polskiej i światowej medycynie. Czy jest możliwe, że człowiek wykorzystuje ok. 20% mózgu zastanawiał się wspólnie z Kapitułą kolejny uczeń ubiegający się o stypendium.
Inne osoby prezentowały swoją pracę wolontariuszy na rzecz chorych i dzieci.

Wybór najlepszych z najlepszych zdaniem Kapituły był bardzo trudny. W założeniu zaplanowano przyznanie 27 stypendiów, ale rozmowy z uczniami skłoniły członków Kapituły do zwiększenia  liczby do 33. Uczniów, którzy w tym roku szkolnym nie otrzymali stypendium Kapituła zaprasza do dalszej pracy i składania wniosków za rok. 

 

 

 

                                                                 

lokalna.tv|bliskoludzkichspraw_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe