Aleksander Salij. Malarstwo, rysunek, fotografia 1957-2016

  • 25.08.2016, 13:23 (aktualizacja 26.08.2016 11:08)
  • Lokalna.TV|Blisko ludzkich spraw
zaproszenie_wystawa_news.mp4
Podziel się:
Oceń:
Już w najbliższa niedzielę 28 sierpnia w Pałacu Wielopolskich odbędzie się wernisaż wystawy „Aleksander Salij.

Muzeum Historyczno - Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim, pod patronatem honorowym Senatora RP Jarosława Rusieckiego, Posła na Sejm RP Andrzeja Kryja oraz Starosty Ostrowieckiego Zbigniewa Dudy, przygotowało wystawę pt. ,,Aleksander Salij. Malarstwo, rysunek, fotografia 1957 - 2016", która zostanie zaprezentowana w Pałacu Wielopolskich w Częstocichach.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Sam Aleksander Salij zajmuje się malarstwem, fotografią oraz teorią sztuki, fotografując od 1957 r. Prace artysty były prezentowane na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i na świecie. 

Aleksander Salij został nagrodzony m.in. Odznaką „Za zasługi dla Kielecczyzny (1980), Odznaką „Zasłużony działacz Kultury” (1980), Medalem Okręgu Świętokrzyskiego Związku Polskich Artystów Fotografików (1982, 1983), Medalem 150-lecia Fotografii (1989) oraz Nagrodą Prezydenta Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego (2000). Prace Aleksandra Salija znajdują się w swoich zbiorach np. Biblioteki Narodowej w Warszawie, Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach, Biura Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Świętokrzyskim, Galerii EF Jerzego Olka w Starym Gierałtowie, Muzeum Historii Fotografii Bievres (Francja), Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim, Muzeum Narodowego w Kielcach, w Płowdiw (Bułgaria), Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie.

lokalna.tv|bliskoludzkichspraw_

Zdjęcia (3)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.