IX Świętokrzyskie Święto Pszczoły

  • 22.08.2016, 15:09 (aktualizacja 22.08.2016, 16:45)
  • Karolina Kamińska-Nowak
pszczoly_gminne_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Przez trzy dni na bałtowskiej Okręglicy królował miód.

Bardzo dobre tempo pracy, dobra organizacja i umiejętność pracy w grupie czyli "pracowite pszczółki".  Nic zatem dziwnego, że to własnie pszczoły zasługują na wielki podziw i swoje święto. IX Świętokrzyskie Święto Pszczoły odbyło się w Bałtowie w dniach 19 - 21 sierpnia.

W sobotę z udziałem ponad 200 - tu pszczelarzy z Ukrainy, Węgier, Słowacji i Polski odbyła się konferencja poświęcona wykorzystywaniu produktów pszczelarskich w medycynie  i kosmetologii.

Podczas IX Świętokrzyskiego Święta Pszczół, przez trzy dni na bałtowskiej Okręglicy kilkudziesięciu wystawców prezentowało swoje produkty. Dużym zainteresowaniem cieszyły się prezentacje sprzętu pszczelarskiego.

W niedzielę, trzeciego dnia imprezy odbyły się dożynki gminne. Wójt Gminy Bałtów z rąk starostów odebrał bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż. Dziękowano rolnikom za ich codzienną prace i trud.

 

 

 

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe