Powstanie Staszowskie Centrum Przedsiębiorczości

  • 05.08.2016, 13:14 (aktualizacja 08.08.2016, 09:26)
  • Lokalna.TV|Blisko ludzkich spraw
Powstanie Staszowskie Centrum Przedsiębiorczości

Podziel się:

Oceń:

Na XXVIII Sesji Rady Miejskiej w Staszowie podjęto decyzję o utworzeniu spółki „Staszowskie Centrum Przedsiębiorczości Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością”.

Celem spółki jest rozwój przedsiębiorczości, podniesienie atrakcyjności gminy i wsparcie dla rozwoju lokalnego.

,,Staszowskie Centrum Przedsiębiorczości" zajmie się między innymi zarządzaniem i obrotem nieruchomościami, transportem pasażerskim, public relations, doradztwem biznesowym, organizacją targów, wystaw i kongresów; wyszukiwaniem miejsc pracy i pozyskiwaniem pracowników oraz pozyskiwaniem środków zewnętrznych na prowadzenie działalności statutowej.

Nowa jednostka będzie wspierać tworzenie nowych i rozwój istniejących działalności gospodarczych. Ma to wpłynąć na podniesienie konkurencyjności gminy Staszów i całego regionu i wzrost atrakcyjności terenów inwestycyjnych.

Przy ,,Staszowskim Centrum Przedsiębiorczości" będą działać: Inkubator Przedsiębiorczości, Centrum Przesiadkowe oraz Centrum Biznesu i Innowacji.

SCP oferować będzie usługi przedsiębiorcom znajdujących się w różnych formach rozwoju. Utworzenie jednostki zajmującej się rozwojem przedsiębiorczości, jest realizacją zapisów Strategii Rozwoju Miasta i Gminy Staszów na lata 2015-2025.

 

lokalna.tv|bliskoludzkichspraw_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe