TUMULTUM w BWA

  • 18.07.2016, 13:37
bwa_jedlikowski_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W ostrowieckiej galerii tym razem swój artystyczny dorobek zaprezentował ostrowczanin, Marcin Jedlikowski.

Marcin Jedlikowski jest absolwentem Wydziału Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, działał w grupie artystycznej STRUPEK, a obecnie jest członkiem Stowarzyszenia Kulturotwórczego "Nie z Tej Bajki".

Jak twierdzi sam artysta: "w dzisiejszych czasach jesteśmy nieustannie bombardowani informacjami. W Internecie, prasie, ale i na ulicy, zasypuje nas swojego rodzaju szum treści, olbrzymia dawka obrazów w postaci znaków graficznych, reklam itp. Poruszamy się w świecie niejasnych symboli, które trzeba wciąż weryfikować, odkodowywać i ostatecznie przyswajać, a co za tym idzie nazywać. Obrazy z cyklu TUMULTUM to próba stworzenia obrazu nieweryfikowalnego, czyli takiego, który wciąż wymyka się jednoznacznej definicji. Procesowi powstawania towarzyszy element dekonstrukcji obrazu – wymazywania, wycierania. Jest on rodzajem kpiny i zerwania z tradycyjną formą malarską."

Gratulacje młodemu artyście złożyli obecni na wernisażu: prezydent Jarosław Górczyński oraz dyrektor BWA Jolanta Chwałek. Zgromadzona publiczność nie kryła słów uznania i podziwu dla autora i jego sztuki.


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe