Lato w Muzeum - lipiec 2016

  • 01.07.2016, 13:09 (aktualizacja 07.07.2016, 20:31)
  • Lokalna.TV|Blisko ludzkich spraw
Lato w Muzeum - lipiec 2016

Podziel się:

Oceń:

Wakacje to czas odpoczynku od szkoły, od obowiązków, ale nie od kultury! Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza dzieci na wakacyjne zajęcia, gwarantując tym samym, że dzieci nie będą się nudzić!

Aby wziąć udział w wakacyjnych zajęciach Muzeum Historyczno-Archeologicznego należy: 

- wybrać interesujący temat i termin 
- zgłosić swój udział telefonicznie 41 265 36 51 lub mailowo - [email protected] 
- zabrać ze sobą do muzeum dobry humor i wyobraźnię. 
Zajęcia, których autorką jest Agnieszka Barańska z Działu Naukowo- Edukacyjnego, odbywają się w Pałacu Wielopolskich w Częstocicach. 
Ceny obok poszczególnych tematów. Zajęcia dla grup zorganizowanych wymagają wcześniejszego ustalenia terminu.


6 LIPCA - BIAŁE ZŁOTO: HISTORIA PORCELANY- Z CHIN PRZEZ MIŚNIĘ DO ĆMIELOWA 
Zajęcia edukacyjne na wystawie Fajansów i porcelany ćmielowskiej XIX i XX w., z warsztatami dekorowania porcelanowych filiżanek i spodków. 
Godzina: 11:00-12:30 Koszt: 8 zł. 
10 LIPCA - ZWIEDZANIE Z GŁOWĄ 
Aktywne zwiedzanie aktualnych wystaw w muzeum z zagadkami, rebusami, krzyżówkami i kolorowankami dotyczącymi muzealnej ekspozycji. 
Godzina: 14:00-15:00 Koszt: zajęcia bezpłatne 
13 LIPCA - MUZEALNA SKRZYNIA SKARBÓW 
Zajęcia edukacyjne na wystawie „Szwarc, mydło i powidło…”, to podróż w czasie z rozwiązywaniem „zadań specjalnych” - zagadek, kolorowanek, otwarcie skrzyni muzealnych skarbów i rozmowa na temat jej zawartości. Muzeum jest wyjątkowym miejscem, pełnym skarbów, które ktoś kiedyś już odnalazł; które warto odkrywać ponownie. Większość skarbów zgromadzonych w muzeum to cenne zabytki, ale w zakamarkach schodów i korytarzy, w cieniu gablot i za plecami obrazów kryją się nie mniej cenne: pamięć, historia, wspomnienia, skojarzenia, wrażenia i całkiem nowe pomysły. Lekcja kończy się wykonaniem rysunku „Mój skarb”. 
Godzina: 11:00-12:30 Koszt: 5 zł. 
20 LIPCA - „KOŃ, JAKI JEST, KAŻDY WIDZI” 
Koń trojański, pegaz i inne wyobrażenia konia w sztuce, wierzeniach i mitach są głównym tematem tej lekcji. Zajęcia edukacyjne połączone z warsztatami malowania drewnianego konika na biegunach. 
Godzina: 11:00-12:30 Koszt: 8 zł.

lokalna.tv|bliskoludzkichspraw_

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe