Święto Seniorów

  • 21.06.2016, 09:52 (aktualizacja 21.06.2016, 18:27)
senioralia_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Już po raz piąty Seniorzy z Ostrowca Świętokrzyskiego zorganizowali "Senioralia".

Cykl imprez, promujący i pokazujący aktywność ostrowieckich seniorów na trwałe wpisuje się do kalendarza ostrowieckich wydarzeń . Przy współpracy Miejskiego Centrum Kultury, Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku prezentują się szerokiej publiczności w swoim dorobku artystycznym.
V Senioralia w Ostrowcu Św., pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Jarosława Górczyńskiego i Starosty Ostrowieckiego Zbigniewa Dudy, trwały dwa dni. W sobotę, 18 czerwca, w siedzibie Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości zorganizowano cykl wykładów, połączonych z dyskusją o problematyce społeczeństwa obywatelskiego oraz wolontariatu, który łączy pokolenia. W niedzielę, z ostrowieckiego Rynku do Parku Miejskiego przemaszerował barwny korowód seniorów. W paradzie wziął  udział prezydent Jarosław Górczyński. Przed wymarszem prezydent  miasta i seniorzy złożyli kwiaty pod pomnikiem, oddając cześć i czcząc pamięć  pomordowanych.
Drugi dzień ostrowieckich "Senioraliów" upłynął pod znakiem wielopokoleniowej zabawy. W amfiteatrze odbył się koncert "Młodzież-Seniorom",  przed żywo reagująca publicznością zaprezentowały się chóry seniorów.

Seniorzy to jedna z bardziej aktywnych grup mieszkańców, a swoimi pomysłami, zapałem i zaangażowaniem dają przykład młodemu pokoleniu.

_

Zdjęcia (69)

Podpięte galerie zdjęć:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe