Laureatka Literackiego Debiutu Roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej

  • 02.06.2016, 14:15 (aktualizacja 02.06.2016, 14:22)
  • Lokalna.TV|Blisko ludzkich spraw
Laureatka Literackiego Debiutu Roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Podziel się:

Oceń:

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Agnieszką Opolską – powieściopisarką z Ostrowca Świętokrzyskiego, które odbędzie się 9 czerwca ( czwartek) o godz. 17.00 w Czytelni Głównej przy ul. Wardyńskiego 26. Spotkaniu będzie towarzyszyła wystawa obrazów pisarki.

 

 W listopadzie 2015 roku powieść pt. „Anna May” Agnieszki Opolskiej została wybrana Literackim Debiutem Roku. Utwór wyłoniono spośród trzystu pozycji zgłoszonych do konkursu, z terenu całej Polski. Konkurs przeprowadziło wydawnictwa Novae Res z Gdyni
pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Agnieszka Opolska urodziła się w Ostrowcu Świętokrzyskim, ukończyła socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Szkołę Trenerów i Doradców Interpersonalnych Elżbiety Sołtys w Krakowie. Zaraz po studiach zamieszkała we Francji, gdzie pracowała z ludźmi bezdomnymi przy Centrum Pomocy Bezdomnym Magdala w Lille. Tam uczęszczała także do Centre D’art Plastiques et Visuales. Po powrocie do Polski rozpoczęła studia na Wydziale Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Była współautorką pierwszych debat oxfordzkich m. in. w Tarnowie, Tczewie czy Ostrowcu Św. Pracowała jako trenerka i animatorka dla Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności,Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży i Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys. Od pięciu
lat jest asesorką w Programie Ministerstwa Polityki Społecznej PO FIO.Obecnie mieszka z rodziną w Coventry w Wielkiej Brytanii i prowadzi tam własne przedszkole.

Powieść Anna May
Anna May, studentka historii sztuki, będąc w tarapatach finansowych postanawia ponownie spróbować swoich sił jako modelka. Zamiast na casting trafia jednak do pracowni malarskiej intrygującego obcokrajowca – Adama Northona. Niespodziewana paczka z rzeczami zmarłej matki przywołuje demony przeszłości. Anna, mimo wielu obaw, decyduje się na odszukanie ojca, którego nigdy nie poznała. Tym samym zmierzyć się musi nie tylko ze swoimi koszmarami, ale i z mroczną historią własnej rodziny. Pomagają jej w tym między innymi tajemniczy Adam, homoseksualny przyjaciel Lukas oraz irytująca, obsesyjnie szukająca sensacji przyszła dziennikarka Ida. Przygnieciona rozterkami, nie tylko swoimi, ale i swoich przyjaciół, Anna nie wie, iż wpadła w misternie przygotowaną pułapkę. Wplątując się coraz bardziej w sieć intryg, nie zdaje sobie sprawy z grożącego jej niebezpieczeństwa.

lokalna.tv|bliskoludzkichspraw_

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe