Duży sukces młodych filmowców

  • 25.05.2016, 11:32 (aktualizacja 25.05.2016, 16:34)
  • Redakcja Lokalna.TV
sportowcy_film_news.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Sukcesem zakończył się udział uczniów Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Macieja Rybińskiego i Krzysztofa Rogozińskiego w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Lektury w kadrze”.

Organizatorem V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Lektury w kadrze” jest Liceum Ogólnokształcące „Mikron” w Łodzi przy współpracy m.in. z łódzką szkołą filmową. Projekt ten patronatem honorowym objęli Marszałek województwa łódzkiego, Prezydent Miasta Łodzi oraz łódzkie Kuratorium Oświaty.


Chłopcy stanowili grupę reżyserską o nazwie „Zakurzony Lew” i zgodnie z regulaminem przygotowali adaptację dzieła literackiego znajdującego się w podstawie programowej przewidzianej dla uczniów gimnazjum. Zaprezentowali niezwykłą ekranizację wiersza Zbigniewa Herberta pt. „Chciałbym opisać”, a swemu dziełu nadali tytuł „bez nikogo”. Reżyserem i montażystą był Maciek, aktorem i narratorem – Krzysiek, natomiast doborem tekstu zajęła się polonistka Małgorzata Malinowska, która była opiekunem artystycznym tego zespołu.

 Jury było zaskoczone, że tak liryczny i dojrzały w swej wymowie film powstał dzięki pracy bardzo małego zespołu reżyserskiego. Sukces jest tym większy, że jury uhonorowało etiudę filmową III miejscem w kategorii uczniów szkół gimnazjalnych, tym samym znalazła się ona wśród siedmiu filmów nagrodzonych w tej edycji konkursu, w którym udział wzięło ponad trzydzieści filmów.

Oprócz tego spotkało ich jeszcze jedno wyróżnienie. Otóż fotografia z planu zdjęciowego przedstawiająca Krzysztofa, a wykonana przez Maćka została wykorzystana na plakacie promującym tegoroczną edycję konkursu. 
 

Redakcja Lokalna.TV

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe