Nowe horyzonty dla NGO z województwa świętokrzyskiego

  • 18.05.2016, 14:56 (aktualizacja 19.05.2016, 16:55)
  • Karolina Kamińska-Nowak
Nowe horyzonty dla NGO z województwa świętokrzyskiego.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Stowarzyszenie LGD „Krzemienny Krąg” jest współzałożycielem Federacji „Horyzont”.

Federacja „Horyzont”,  dzięki  dotacji otrzymanej  w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Działanie 4. "Silne organizacje pozarządowe" będzie mogła wykazać się większą aktywnością, a tym samym  wesprze rozwój innych  organizacji  zarówno pod względem prawnym, księgowym, marketingowym, jak również poszerzy wiedzę z zakresu innowacyjnych metod pozyskiwania i finansowania działalności statutowych. 

Głównym celem projektu „Nowe horyzonty dla NGO z województwa świętokrzyskiego” jest wzmocnienie i wsparcie co najmniej 40 organizacji pozarządowych z terenu województwa świętokrzyskiego.

Dzięki uczestnictwu w projekcie organizacje będą miały szansę na pozyskanie środków, w formie nagrody finansowej, na realizację własnych inicjatyw, oraz na działania marketingowe i promocyjne swoich organizacji lub przedsięwzięć.
Konferencja rozpoczynająca projekt odbędzie się 3 czerwca 2016 r. w Ostrowcu Św, w budynku Centrum Aktywności Społecznej (dawna PSP 4).  Zostaną na niej przedstawione wszystkie korzyści wynikające z uczestnictwa w projekcie. W programie konferencji znalazł się blok o źródłach finansowania organizacji pozarządowych z terenu woj. świętokrzyskiego. Ważnym punktem programu będzie przedstawienie zmian prawnych i formalnych w kontekście nowelizacji Ustawy o stowarzyszeniach, która wejdzie w życie 20 maja br. i dotyczy wszystkich organizacji pozarządowych.
Zmiany w ustawie: Prawo o stowarzyszeniach są ważne dla stowarzyszeń rejestrowych, a także dla klubów sportowych, uczniowskich klubów sportowych, związków stowarzyszeń powstałych przed 20 maja 2016 r.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na  stronie internetowej: www.federacjahoryzont.pl

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe