I Diecezjalny Przegląd Piosenki Patriotycznej

  • 27.04.2016, 11:38 (aktualizacja 28.04.2016, 10:39)
  • Damian Warchoł
I Diecezjalny Przegląd Piosenki Patriotycznej Damian Warchoł

Podziel się:

Oceń:

Przegląd piosenki patriotycznej na pamiątkę 1050 rocznicy Chrztu Polski.

Rok 2016 jest czasem szczególnym. Dokładnie 1050 lat temu Mieszko I przyjął Chrzest. Taka data nie mogła przejść bez echa, szczególnie pośród Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Sandomierskiej. Z tej okazji 23 kwietnia został zorganizowany Przegląd Piosenki Patriotycznej „Ojczyźnie spłacim święty dług”, mający na celu upamiętnienie tej niezwykłej rocznicy. Hasło wydarzenia nawiązuje do hymnu KSM. 

Tegoroczny Przegląd zgromadził na sandomierskiej scenie dziesięć zespołów i taką samą liczbę solistów. Każdy z nich zaprezentował po dwa utwory o tematyce patriotycznej. 

Występy uczestników oceniało jury w składzie: ks. Damian Zieliński, Ewa Śliwińska, Katarzyna Łeptuch. Ich werdyktem rywalizację w kategorii „soliści młodsi” wygrała Julia Maziarz. Drugie miejsce przyznano Marcelinie Kopeć. Na najniższym stopniu podium stanęli Jagoda Bajda i Bartosz Siebielec. 

Pierwsze miejsce z grona „solistów starszych” zajęła Katarzyna Wisińska tuż przed Magdaleną Blachą. 

Po burzliwych naradach jury w kategorii „zespoły” wygraną statuetkę przyznano scholi z Chmielowa. Na drugim miejscu znalazła się kapela Młodzi Jaślaniacy, trzecim zespół Non Omnis z Sandomierza. 

Po zakończeniu występów odbyło się losowanie loterii fantowej, której cały przychód zostanie przeznaczony na zakup i dostarczenie niezbędnych przyborów szkolnych polskim uczniom na Kresach.

Wydarzenie zostało zwieńczone rozdaniem nagród i dyplomów dla zwycięzców oraz błogosławieństwem  J.E. ks. bp. Edwarda Frankowskiego. 

 

Damian Warchoł

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe