Spotkania z Szekspirem zakończone

  • 26.04.2016, 11:19 (aktualizacja 28.04.2016, 10:47)
  • Karolina Kamińska-Nowak
V Ostrowieckie Spotkania Szekspirowskie zakończone.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Już po raz piąty Instytut Kultur i Języków Obcych Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości zorganizował Ostrowieckie Spotkania Szekspirowskie.

V Ostrowieckie Spotkania Szekspirowskie o nazwie "Szekspir żyje" dobiegły końca.

Dwudniowe obchody rozpoczęła poranna projekcja filmu "Makbet", przygotowana specjalnie dla młodzieży szkolnej. Tego dnia widzowie mieli możliwość także obejrzeć wystawę zdjęć Andrzeja Łady, która powstawała w trakcie prób do "Makbeta" granego na deskach lubelskiego teatru Juliusza Osterwy. Wieczór natomiast uświetniła długo wyczekiwana retransmisja głośnej sztuki "Hamlet" z National Theatre w Londynie z Benedictem Cumbertbatchem w roli głównej.

Podczas drugiego dnia w budynku WSBiP odbyła się prelekcja pt. "400 lat Szekspira w Polsce i na świecie" poprowadzona przez dr Pawła Kaptura, pracującego w Instytucie Kultury i Języków Obcych ostrowieckiej uczelni. W trakcie wykładu rozstrzygnięty został ponadto konkurs "Szekspir w komie i smartfonie", w ramach którego uczniowie przygotowywali kilkuminutowe filmy będące luźną interpretacją dzieł Szekspira nakręcone za pomocą telefonów komórkowych. I i III miejsce w tym konkursie zajęły ekipy młodych filmowców z Liceum Ogólnokształcącego nr II im. Joachima Chreptowicza w Ostrowcu Świętokrzyskim, a II nagrodę otrzymała ekipa z LO im. Stanisława Staszica we Włoszczowie. Tego dnia odsłonięty został także pamiątkowy mural upamiętniający ostrowieckie obchody związane z 400. rocznicą śmierci angielskiego dramaturga. 

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe