Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Szczęśliwy finał poszukiwań

  • 21.04.2016, 15:30 (aktualizacja 25.04.2016, 13:45)
  • Beata Głazek
Szczęśliwy finał poszukiwań
Zaginionego 19 kwietnia mężczyznę, odnaleziono w oddalonym o 4 kilometry od domu wąwozie.

Policjanci z Sandomierza, po niemal 3 dniowych poszukiwaniach, odnaleźli 82-letniego mężczyznę mieszkańca powiatu sandomierskiego. Senior był wyziębiony i przemoczony. Policjanci natychmiast udzielili mu niezbędnej pierwszej pomocy i powiadomili ratowników medycznych. Łącznie przez kilka dni w poszukiwaniach brało udział 116 policjantów oraz 77 strażaków i ochotników.
Zgłoszenie o zaginięciu 82-letniego mieszkańca gminy Obrazów, cierpiącego na zaniki pamięci, policjanci otrzymali we wtorek. Według zgłoszenia rodziny, mężczyzna wyszedł z domu wczesnym rankiem i już do niego nie wrócił. Nie nawiązał też kontaktu z rodziną. Policjanci otrzymali rysopis zaginionego i natychmiast rozpoczęli poszukiwania.
Ze specjalnie przygotowanymi komunikatami zapoznano wszystkich funkcjonariuszy w powiecie sandomierskim. Nawiązano współpracę ze strażakami oraz poproszono o wsparcie policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Kielcach. Stróże prawa, strażacy i ochotnicy a nawet Służba Leśna nieustannie prowadzili akcję poszukiwawczą podczas której, wykorzystano policyjny śmigłowiec z kamerą termowizyjna, specjalnie wyszkolonego psa oraz łódź strażacką z sonarem.
Sprawdzano pobliskie lasy, sady, pola i zbiorniki wodne. Mundurowi reagowali na wszelkie pojawiające się od mieszkańców sygnały. Przy zmiennej wiosennej pogodzie, wilgoci i niskiej temperaturze każda minuta była na wagę jej życia.
Dzisiaj w południe policjanci odnaleźli mężczyznę w leśnym wąwozie w miejscowości Międzygórz oddalonej o 4 kilometry od swojego domu. 82-latek był wyziębiony i przemoczony gdyż  ugrzązł w błocie. Nie mógł się wydostać o własnych siłach. Policjanci natychmiast udzielili mu niezbędnej pierwszej pomocy i przenieśli go w miejsce gdzie mógł podjechać samochód pogotowia ratunkowego.

#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie
#LokalniejestFajnie

 

Beata Głazek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe