Wydarzenie roku w Galerii Fotografii MCK

  • 30.03.2016, 11:27 (aktualizacja 30.03.2016, 15:47)
Wydarzenie roku w Galerii Fotografii MCK.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

"Niech sczezną mężczyźni" to wystawa, której wernisaż odbędzie się 1 kwietnia w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury.

Kontrowersyjna wystawa fotografii autorstwa grupy "Łódź Kaliska" dotyka tematyki gender i feminizmu. Czternaście wielkoformatowych fotografii przedstawia nagie kobiety wykonujące typowo męskie zawody ( ślusarza, robotnik w kamieniołomie czy tapicer). Zdjęcia stanowią afirmację kobiecości czego dowodem jest manifest napisany przez autorów wystawy (II manifest futurystyczny), w którym fotograficy piszą między innymi: " ...Manifestujemy: uwielbienie dla kobiet , dla ich matczynej mądrości...". 

"Łódź Kaliska" to awangardowa grupa artystyczna, która powstała w 1979 roku. Jej członkowie (Andrzej Świetlik, Marek Janiak, Adam Rzepecki, Andrzej Makary Wielogórski) tworzą fotografię inscenizowaną. Są też autorami kontrowersyjnych happeningów, które kilkakrotnie skończyły się dla artystów sprawami w sądzie ( wszystkie wygrali), a raz nawet aresztowaniem ( Florencja  1998 rok- nielegalna sesja fotograficzna na tle obrazu Botticellego "Narodziny Wenus"). 

Wernisaż wystawy w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu odbędzie się w piątek 1 kwietnia o godzinie 19.00

__1

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe