Ostrowiecki Mistrz Ortografii wyłoniony

  • 26.02.2016, 12:29 (aktualizacja 26.02.2016, 20:52)
Ostrowiecki Mistrz Ortografii wyłoniony.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowcu co roku odbywa się konkurs ortograficzny dla uczniów szkół podstawowych. Zwycięzca otrzymuje tytuł Ostrowieckiego Mistrza Ortografii.

Konkurs ortograficzny w bibliotece organizowany jest w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, który przypada 21 lutego. Do udziału zostały zaproszone wszystkie szkoły podstawowe z Ostrowca Świętokrzyskiego. Każda z placówek mogła wydelegować czterech swoich uczniów. 

Zadaniem uczestników było napisanie dyktanda. W tym roku organizatorzy wybrali tekst językoznawcy, profesora Gruszczyńskiego. W konkursie oceniano ortografię, interpunkcję, ale także czytelność pisma. Za popełnione błędy przyznawano punkty ujemne. Tytuł Ostrowieckiego Mistrza Ortografii otrzymał uczestnik, który popełnił najmniej błędów. W tym roku bezapelacyjnie zwyciężył Piotr Gawroński z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. St. Konarskiego. Dwa pozostałe miejsca na podium również zdobyły uczennice z NSP im. St. Konarskiego (Julia Tworzewska i Amelia Kuba). 

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, ale żaden uczestnik nie wyszedł z biblioteki bez podarunku.

__1

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe