Dwujęzyczny "Konarski"

  • 15.02.2016, 13:28 (aktualizacja 18.02.2016, 14:03)
Dwujęzyczny "Konarski".mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...

Podziel się:

Oceń:

Język angielski na matematyce, chemii czy fizyce. Dwujęzyczne nauczanie staje się co raz bardziej popularne, choć województwo świętokrzyskie w tej kwestii jest jeszcze daleko w tyle za innymi regionami Unii Europejskiej. To zaczyna się zmieniać dzięki programowi "Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności", w którym udział bierze ostrowiecka niepubliczna szkoła podstawowa i niepubliczne gimnazjum.

"Szkolne Inkubatory Dwujęzyczności" to wojewódzki program, którego celem jest podnoszenie kompetencji uczniów w zakresie praktycznego porozumiewania się językiem obcym. Zakłada wizyty studyjne w szkołach, spotkania z native speakerami. 

W województwie świętokrzyskim program rozpoczęło Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Urząd Marszałkowski. W pilotażowym projekcie udział wzięło 29 placówek. Są wśród nich szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie. W ramach projektu prowadzone są warsztaty dla nauczycieli, dodatkowe zajęcia w szkołach czy konferencje. 

Od półtora roku, czyli od początku trwania projektu uczestniczy w nim Niepubliczna Szkoła Podstawowa i Niepubliczne Gimnazjum imienia Stanisława Konarskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim.  Ostatnio szkołę odwiedził Australijczyk, Robert Cassettari, który podczas spotkania z uczniami opowiedział o swoim ojczystym kraju. W spotkaniu udział wzięli również uczniowie Publicznego Gimnazjum numer 1 w Ostrowcu. 

W NSP i NG im. St.Konarskiego od nowego semestru wprowadzono już kolejny pomysł w kierunku dwujęzyczności, a mianowicie "English Friday" - w każdy piątek, podczas przerw i w każdej wolnej chwili, wszyscy w szkole porozumiewają się po angielsku. 

__1

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe