Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco
Nowy SEAT Tarraco

Na przełomie roku

  • 07.01.2016, 21:49
  • Eligiusz Mich
Na przełomie roku
Pożegnaliśmy 2015 rok. Ocena mijających 365 dni jest oczywiście bardzo subiektywna. Każdy z nas, ze swojego punktu widzenia może dokonać indywidualnej oceny. Będzie ona z pewnością różna, w zależności od tego co nas spotkało w mijającym roku, jaki dla nas był, co osiągnęliśmy, a co straciliśmy, czy był wyjątkowy, czy niczym szczególnym się nie wyróżnił.

          Coraz szybciej żyjemy, zaabsorbowani pracą i innymi obowiązkami nie zawsze mamy czas śledzić organizowane pod koniec roku wszelkiego rodzaju podsumowania, zestawienia, rankingi i plebiscyty. Ale każdy z nas na pewno, przynajmniej przez chwilę robi krótki rachunek sumienia w kontekście oceny mijającego roku. Pozwala nam to krytycznie spojrzeć na przebyty okres, poczuć satysfakcję lub wyzwolić w sobie motywację do skuteczniejszego postępowania w najbliższym czasie. Daje nam to również możliwość wyznaczenia sobie celów i zadań na następny rok. Mobilizuje nas wewnętrznie i w pewnym sensie dyscyplinuje. Największy jednak problem w tym, jak długo uda nam się wytrwać w podjętych postanowieniach.
           Niezależnie od tego jak ocenimy nasze dokonania, nie da się uciec od ocen ogólnych, dotyczących wydarzeń w naszym kraju, Europie i na świecie.  W globalnej wiosce, którą świat zaczyna przypominać, wydarzenia na innym kontynencie mogą sprawić, że nasze indywidualne plany oraz zamierzenia mogą okazać się niewykonalne i będziemy zmuszeni je zrewidować. Na pozór mało znaczący incydent gdzieś w świecie, może spowodować falę zawirowań politycznych i gospodarczych, które odczujemy na własnej skórze. To przykre, ale w naszych kalkulacjach i planach musimy takie ryzyko uwzględniać coraz częściej. Dotyczy to wszystkich sfer działalności społecznej, politycznej i ekonomicznej. Powinni brać to pod uwagę inwestorzy, politycy i samorządowcy. Groźba pogłębienia się kryzysu politycznego, jaki dotknął świat w ostatnim okresie jest bardzo realna. Miało to zauważalny wpływ na nasze życie w mijającym roku. Dlatego nie możemy o tych zagrożeniach nie pamiętać podejmując nowe inicjatywy i przedsięwzięcia. Zarówno na polu spraw prywatnych, jak i tam, gdzie zapadają decyzje o losach Polski i Europy.
             Na progu 2015 roku nikt z nas nie spodziewał się jak znaczący i wyjątkowy będzie to rok dla Polski. W Polsce nastąpiła polityczna zmiana warty, która jeszcze w styczniu nie wydawała się wcale taka oczywista. Zwycięstwo Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich i zdobycie większości mandatów w Sejmie i Senacie przez PiS sprawiły, że polityczne wydarzenia w naszym kraju doznały wyraźnego przyspieszenia. Działania polityczne parlamentarnej większości podjęte pod koniec roku wywołały wiele emocji wśród polityków i znacznej części społeczeństwa. Obserwując to, co dzieje się teraz w parlamencie oraz postawa prezydenta Andrzeja Dudy wobec podejmowanych tam decyzji nie wróży na 2016 rok spokoju i osiągnięcia politycznego konsensusu. Chcę jednak wierzyć, że kompromis między rządzącymi, a  opozycją da się wypracować dla dobra nas wszystkich. Nikt przecież nie ma patentu na absolutną rację, a prawda zawsze leży gdzieś w środku. Rok 2016 da nam z pewnością odpowiedź, czy potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Zarówno ci, którzy są teraz w opozycji, jak i ci, którzy wzięli pełną odpowiedzialność za losy Polski i Polaków.


                                                                      Eligiusz Mich
                                                        Przewodniczący Platformy Obywatelskiej RP
                                                        Powiatu ostrowieckiego

 

Ostrowiec Św. 28.12.2015r.        

Eligiusz Mich
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
...
... 11.01.2016, 13:53
A rozliczenia się, z frajerskiej przegranej w wyborach AD 2015, jak nie było tak nie ma.Tak w centrali PO jak i tu na prowincji... Zwycięzcy wyborów zamęczą szarych Polaków a wy będziecie dumać o sytuacji w Grecji czy na Ukrainie.Uważam że czasy PO i SLD minęły bezpowrotnie.Komu to zawdzięczać ???

Pozostałe