Świętokrzyska młodzież na deskach Teatru Muzycznego Roma

  • 28.12.2015, 22:27 (aktualizacja 29.12.2015, 10:27)
  • Agnieszka Cybulska
Świętokrzyska młodzież  na deskach Teatru Muzycznego Roma

Podziel się:

Oceń:

W ostatnią niedzielę przed świętami młodzież skupiona wokół Autorskiej Szkoły Musicalowej Macieja Pawłowskiego, wystąpiła na deskach największego teatru muzycznego w Polsce - warszawskiej ROMY. Na scenie zaprezentowała się rekordowa liczba wykonawców - ponad 300 osób. Koncert obejrzało blisko 1800 widzów.

Młodzi artyści z naszego województwa, w tym również z Ostrowca - pokazali swoje umiejętności prezentując w czasie Koncertu Świątecznego fragmenty musicali „Koty” Andrew Lloyd Webbera oraz „Art Factory” Macieja Pawłowskiego, który będzie miał swoją prapremierę 26 maja w Skarżysku-Kamiennej. 


- Możliwość zobaczenia świętokrzyskiej młodzieży na scenie najlepszego teatru muzycznego w Polsce jest dla mnie ogromną radością. To był świetny koncert, a nasza młodzież zaprezentowała bardzo wysoki poziom artystyczny - mówi Kinga Wnuk, inicjator idei Musicalowego Trójmiasta nad Kamienną - Cieszę się, że wśród uczniów ASM przybywa dzieci z Ostrowca i że musicale stają się w naszym województwie znane i lubiane.


Świętokrzyski oddział ASM zaprezentował do tej pory w Kielcach, Skarżysku-Kamiennej i Ostrowcu trzy musicale: „Taniec Wampirów - mroczna legenda”, „Grease - powrót legendy” oraz „Przygody Dorotki w Krainie Oz” wyreżyserowane przez Macieja Pawłowskiego.
Celem szkoły jest kształcenie młodzieży w dziedzinie aktorstwa, śpiewu i tańca oraz przygotowanie przyszłej kadry artystów na potrzeby Świętokrzyskiego Teatru Muzycznego, który - dzięki inicjatywie Marszałka Adama Jarubasa - ma w niedalekiej przyszłości powstać w ramach tworzonego Parku Legend i Dziedzictwa Gór Świętokrzyskich. Działalność ASM jest filarem idei Musicalowego Trójmiasta nad Kamienną.

 

 

Agnieszka Cybulska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe