"To miasto śpi"

  • 20.11.2015, 13:44 (aktualizacja 21.11.2015 17:08)
  • Karolina Kamińska-Nowak
"To miasto śpi".mp4
Podziel się:
Oceń:
Stowarzyszenie Kulturotwórcze Nie z tej Bajki zaprasza mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego do obejrzenia wystawy o prowokacyjnym tytule "To miasto śpi". Całość wystawy to opowieść o dwóch wieżach ciśnień, które przez lata dominowały w panoramie hutniczego miasta.

Kuratorzy  wystawy Marcin Jedlikowski i Wojtek Mazan, wykorzystując różnorodne media artystyczne i pozaartystyczne - archiwalne i współczesne fotografie, video, muzykę, obiekty z epoki - starają się zaprezentować możliwe scenariusze postępowania z hutniczą spuścizną.

Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać
Postaw na spokój - wybierz OC  na którym możesz polegać

Ta wizualno-tekstowo-dźwiękowa opowieść zaprezentowana została na przykładzie historii dwóch wież ciśnień, które przez lata dominowały w panoramie hutniczego miasta i były jego symbolem. Obecnie została jedna z nich, a jej byt wciąż stoi pod znakiem zapytania.

W wystawie wykorzystane zostaną prace m.in. Janusza Gajewskiego, Tomasza Zugaja i Wojtka Mazana.

Karolina Kamińska-Nowak

Zdjęcia (5)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe