20. urodziny powiatu

  • 11.10.2018, 15:02 (aktualizacja 12.10.2018 08:08)
  • Karolina Kamińska-Nowak
20. urodziny powiatu
Podziel się:
Oceń:
Dziś mija 20 lat od powstania pierwszych samorządów. Powiat ostrowiecki tę ważną rocznicę chce uczcić w uroczysty, aczkolwiek nietypowy sposób. Stworzenie i zakopanie "kapsuły czasu", w której znalazły się najważniejsze pamiątki.

Kapsuła była tworzona z pomocą mieszkańców, ale zarząd powiatu umieścił w niej także własne przedmioty, które dadzą zarys obecnych czasów przyszłym pokoleniom.

Symbol "20-lecia powiatu" został zakopany przy Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica, szkole o 112-letniej tradycji.

Poza wkopaniem kapsuły czasu, dla uczczenia wyjątkowego dnia posadzono drzewo. Nie byle jakie, bo klon najsłynniejszego drzewa w Polsce czyli dęba "Bartka.

Do obchodów, jak i przygotowania kapsuły zaangażowało się kilkoro 20-latków.

Poseł Andrzej Kryj uczestniczył przy tworzeniu się powiatu ostrowieckiego. W 1998 roku został radnym w pierwszej kadencji.

W ciągu 20 lat powiat diametralnie się zmienił i rozwinął. Za obecną infrastrukturą, obiektami oświatowymi oraz instytucjami powiatowymi kryją się lata pracy, zaangażowania wielu osób oraz efekty owocnej współpracy i organizacji.

Karolina Kamińska-Nowak

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
r
r 12.10.2018, 09:00
20 lat Powiatu bez radnych powiatowych, którzy z mediów się dowiadują o tego typu uroczystościach. Sami sobie panowie zorganizowali ,sami się zaprosili, sami sobie przyszli i we własnym gronie sami sobie wkopali. Po co radni skoro trwa kampania? Smutne to wszystko,żenujące, ale z drugiej strony nie ma się co dziwić skoro nawet sesji nie zwołuje się od kilku miesięcy! W sumie po co? Najważniejsze ,że kapsuła wkopana, pod Staszicem oczywiście.
gość
gość 15.10.2018, 13:33
Wyjątkowe wieśniactwo. Panie Kryj przypomnij sobie jak obchodzono dotychczasowe rocznice i przekaż tym dupkom jak się powinno je organizować !!!
Wstyd !!!!

Pozostałe