CASTOrada
CASTOrada
CASTOrada

“MIECZYSŁAW MAREK IŻAK. IN MEMORIAM”

  • 13.09.2018, 12:45 (aktualizacja 22.09.2018 22:47)
  • Katarzyna Kurek
Wystawa gobelinów w ostrowieckim BWA
Podziel się:
Oceń:
Legenda ostrowieckiej sztuki.Artysta Mieczysław Marek Iżak. Absolwent warszawskiego Studium Dekoracyjnego. W 1986 roku otrzymał nadany mu przez Ministerstwo Kultury i Sztuki tytuł artysty plastyka w dziedzinie tkaniny artystycznej.

Gobeliny Mieczysława Marka Iżaka były wystawiane w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i poza nim. Artysta był wielokrotnie nagradzany za swoje twórcze dokonania. Po jego śmierci, w kwietniu 2018 roku rodzina pana Iżaka przekazała 16 prac w ręce ostrowieckiego Biura Wystaw Artystycznych. Od 1976 do 1984 roku prowadził zajęcia w Zakładowym Domu Kultury, zaś od chwili powstania Miejskiego Centrum Kultury przez 31 lat, do 2015 roku prowadził Sekcję Tkaniny Artystycznej MCK, która każdego roku oprócz spotkań w pracowni regularnie uczestniczyła w zajęciach plenerowych oraz wyjazdowych. Mieczysław Iżak cieszył się wśród mieszkańców ogromnym szacunkiem. Wystawa jego prac, tzw. gobelinów odbędzie się w piątek 14 września o godzinie 18 w Biurze Wystaw Artystycznych w Ostrowcu Św. Gobeliny będzie można podziwiać do połowy listopada.

Katarzyna Kurek
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe