Czy motocykliści stanowią zagrożenie na drogach?

  • 10.08.2018, 13:25 (aktualizacja 10.08.2018 16:07)
  • Katarzyna Kurek
Czy motocykliści stanowią zagrożenie na drogach?
Podziel się:
Oceń:
W ciągu ostatnich kilku dni na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego doszło do dwóch wypadków z uczestnictwem jednośladu. Kierowcy pojazdów często krytykują jazdę motocyklistów i uważają, że stanowią oni zagrożenie na drodze. 

Kierowcy zwracają szczególną uwagę na jednoślady poruszające się po drodze, gdyż poprzez łamanie przepisów drogowych mogą oni zachowywać się nieprzewidywalnie. 

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

W 2017 roku na drogach doszło do 700 wypadków z udziałem motocyklistów. 

Najczęstszymi przyczynami wypadków spowodowanych przez motocyklistów jest:
– niedostosowanie prędkości do warunków,
 – nieprawidłowe wyprzedzanie,
– niezachowanie bezpiecznej odległości,
– nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu,
Do 48% wypadków, w których poszkodowani zostali motocykliści lub ich pasażerowie, przyczynili się inni użytkownicy dróg, szczególnie kierujący samochodami osobowymi. Każdy uczestnik ruchu drogowego powinien poruszać się z uwagą i rozsądkiem. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mariusz
Mariusz 10.08.2018, 18:57
To samo mogę powiedzieć o kierujących samochodami. Nagminne jest używanie telefonu komórkowego trzymanego przy uchu a co za tym idzie , nie zwracanie uwagi co się dzieje na drodze z tyłu i z boków pojazdu,nie mówię już o patrzeniu w lusterka. Nie bronię tu wszystkich motocyklistów bo są też tacy, którzy jeżdżą nie rozważnie. Ale kierujący samochodami powinni w okresie sezonu motocyklowego baczniej zwracać uwagę na to co się dzieje na drodze..

Pozostałe