Ostrowieccy policjanci z kolejną akcją prewencyjną

  • 9.08.2018, 14:34 (aktualizacja 09.08.2018 16:04)
  • Katarzyna Kurek
Ostrowieccy policjanci z kolejną akcją prewencyjną
Podziel się:
Oceń:
Dziś, policjanci w całym kraju prowadzili wzmożone działania pod kryptonimem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Działania te ukierunkowane są na ujawnianie wykroczeń popełnianych przez pieszych i kierowców.

Statystyki wypadków drogowych w Polsce wskazują, że znaczącą grupą uczestniczącą w zdarzeniach drogowych są piesi, którzy często nie stosują się do przepisów ruchu drogowego. 
Ze strony kierowców policjanci ujawniają mniej wykroczeń. Jednak w tym dniu funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców w obrębie przejścia dla pieszych.W dniu, w którym tego typu akcje  są przeprowadzane funkcjonariusze policji odnotowują większą ilość wykroczeń ze względu na wzmożoną czujność.
Piesi stanowią aż 39% ogółu zabitych w wypadkach drogowych. Policja przeprowadza te działania w celu zapobiegania wypadków i kolizji z uczestnictwem pieszych. Takie akcje obniżają statystyki, jednak piesi cały czas powinni z rozwagą i rozsądkiem poruszać się po drodze. 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe