Tydzień czytania dzieciom

  • 12.06.2018, 15:04 (aktualizacja 14.06.2018 12:17)
  • Katarzyna Kurek
Tydzień czytania dzieciom
loadingŁaduję odtwarzacz...
Podziel się:
Oceń:
Dobiegł końca XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, w który włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Świętokrzyskim.

W poniedziałek 11 czerwca odbyło się ostatnie czytanie w Przedszkolu nr 7. Do akcji włączyło się wiele osób publicznych i stowarzyszeń. 

WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu
WSBiP - studiuj blisko domu

Dobiegł końca XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.

Do akcji włączyło się wiele osób, m.in.: klub motocyklistów Gremium MC z Ostrowca Świętokrzyskiego, Przewodnicząca Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Irena Renduda-Dudek,     wiceprezydent Marzena Dębniak, doktor Stanisława Danuta Barańska  a także służby mundurowe tj. policjanci i strażacy.
Czytaniu towarzyszyły występy teatralne dzieci, młodzieży a nawet dorosłych. W role postaci z bajek wcielali się wychowankowie ośrodka opiekuńczo-wychowawczego w Ostrowcu Świętokrzyskim, dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 7. Zaprezentowany został także występ rodziców, pod nazwą "Nie ma tego, co by na złe nie wyszło". 

Jak się okazało dzieci w Ostrowcu Świętokrzyskim nie tylko czytają ale również piszą książki. Jedna z placówek przyłączyła się do akcji, w której dzieci wraz z rodzicami napisali książkę.

Akcja dobiegła końca, lecz to  nie koniec czytania. Dzieci lubią słuchać i czytać, robią to w szkołach i domach. Inicjatywa z pewnością przybliżyła dzieciom wartość książki i samego czytania. 

 

Katarzyna Kurek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Effect Studio Company z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim, os. Słoneczne 14 jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe